$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

מתחם סקיי סנטר בראשון לציון: תכנית חדשה להגדלת שטחי המשרדים תוגש לעירייה

העירייה: "לאור הגידול באוכלוסיית העיר קיים צורך להרחבת שטחי תעסוקה ומשרדים". וגם: הפרויקט החדש של MSN נדל"ן במב"ת מערב והמחסור הבולט בחללי משרדים בראשל"צ

שירלי שני 09:4430.07.18

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

שוק המשרדים בעיר היין ראשון לציון, שכבר כיום מונה קרוב לרבע מיליון תושבים, מתעורר. העיר הרביעית בגודלה בישראל מבחינת אוכלוסייה, נמצאת בתנופת בנייה הן בתחום המגורים והן בתחום המסחר ומשרדים, כחלק מההיערכות לגידול באוכלוסייה. בסוף שנת 2017 מנתה אוכלוסיית העיר 249.8 אלף תושבים ולפי תחזית מחלקת המחקר של עיריית ראשון לציון, זו צפויה לגדול ל-305 אלף תושבים בשנת 2020 ול-339.7 אלף תושבים ב-2030. קצב גידול האוכלוסייה בשנת 2017 עמד על 0.9% וצפוי לגדול עם אכלוסן של שכונות חדשות, כולל אלה שנבנו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.

ראשון לציון היא אחת הערים הבודדות במרכז הארץ שבשטחן יש עדיין מספיק עתודות קרקע המאפשרות בנייה מסיבית. תכנית המתאר החדשה של העיר כוללת קרוב ל-50 אלף יחידות דיור בשכונות חדשות ובמסגרת השכונות הוותיקות. גם מבחינת הגדלת שטחי מסחר, תעשייה ופנאי מתבצעת כיום תנופת פיתוח ובנייה משמעותית. לפי נתוני הארנונה, בסוף שנת 2017 נמדדו כ-8.3 מיליון מ"ר שטחי מסחר, תעשייה ופנאי ולאחר השלמת הפיתוח באזורי התעסוקה הקיימים, שטחם צפוי להגיע לכ-8.5 מיליון מ"ר.

 

עיריית ראשון לציון   עיריית ראשון לציון צילום: שאול גולן

 

מעיריית ראשון לציון נמסר: "לאור הגידול באוכלוסיית העיר בשנים האחרונות והצפי לצמיחה משמעותית בעשור הקרוב, קיים צורך להרחבת שטחי תעסוקה ומשרדים הן כמקור תעסוקה לתושבים והן במטרה להגדיל את הכנסות העירייה מארנונה, שיופנו לטובת תושבי העיר בין השאר להשקעות בחינוך, תשתיות ואיכות סביבה".

 

מספר אזורי תעסוקה הוקמו בראשון לציון כדי לענות על צורכי התעסוקה של האוכלוסייה הגדלה, להגדיל את הכנסות העירייה ולחסוך מהעובדים את הזמן הרב שהם מבזבזים על הפקקים בדרך לתל אביב. בין אזורי התעשייה נמנים: אזור התעסוקה הצפון-מזרחי (מב"ת צפון), אזור התעסוקה המערבי (מב"ת מערב), פארק עסקים איילון, מתחם האלף שבו מתוכננת הקמת קרית עסקים חדשה שתחבר בין מזרח העיר למערבה, אזור התעשייה מעיין שורק שבו שוכן המתחם של ענקית הריהוט השוודית איקאה, אזור התעסוקה אגמים, מתחם 6 צריפין ומזרח רמת אליהו.

 

על פי נתוני הלמ"ס, כבר בשנת 2016 נמנו 92.4 אלף עובדים המועסקים בתחומי העיר והעסקים הרבים שצפויים להיפתח בשנים הקרובות יגדילו במידה ניכרת את מקומות התעסוקה בעיר.

 

אזור תעשייה מערב עובר מתיחת פנים

אחד מאזורי התעשייה הנמצא כיום בפני מתיחת פנים הוא אזור תעסוקה מערבי – מב"ת מערב (שנקרא בעבר אזור תעשייה חדש), הממוקם בסמוך ליציאה אל כביש 20 (איילון) בצידו המערבי, בקרבת תחנת הרכבת משה דיין מצידו הדרומי, בקרבה לכביש 4 ובעתיד תיפתח בסמוך אליו גם תחנת הרכבת הקלה.

 

אזור התעשייה של מערב ראשון לציון כולל מספר מתחמי מסחר, קניות ופנאי וביניהם כל רשתות האופנה המובילות, הרשתות הגדולות לריהוט לבית ולמשרד: הום סנטר, אייס ואופיס דיפו, רשת טיב טעם, החנות הראשונה של ענקית מוצרי הספורט הצרפתית דקתלון, וכן את מתחם הסינמה סיטי שבו שוכנים מותגי מסעדות ובתי קפה פופולריים. כל אלה מהווים אבן שואבת לתושבי העיר והסביבה בכל ימות השבוע.

 

לצד שדרוג התשתיות במב"ת מערב מתוכננת הוספה של שטחי משרדים ושטחי מסחר נוספים. "תנופת הפיתוח ושדרוג מב"ת מערב – הכוללת שיפוץ רחובות, הוספת שבילי אופניים והקמת פרויקטים חדשים הכוללים משרדים ומסחר – תמשוך לעיר עוד חברות מובילות ומעסיקים פוטנציאליים רבים לתושבי העיר והסביבה", אומרים בעיריית ראשון לציון.

 

מרכז העסקים Sky Center: מענה למחסור בשטחי משרדים

"אזור התעשייה מערב בראשון מהווה את אחד מאזורי התעשייה, המסחר והפנאי האטרקטיביים מבין ערי הלוויין בגוש דן, מבחינת לוקיישן לתושבי ראשון לציון, חולון ובת ים, בשל קרבתו לדרך איילון ולתחנת הרכבת משה דיין", מציין גיל מולכו, מנכ"ל חברת MSN נדל"ן, המשווקת את מרכז העסקים סקיי סנטר (Sky Center) המתוכנן להיבנות ברחוב לישנסקי 8.

 

"יתר על כן, מדובר באחד ממתחמי המסחר הפופולריים והאהובים בישראל, היות שתמהיל החברות והרשתות הפועלות במרכזי הקניות מגוון מאוד וכולל נציגויות של המותגים האהודים על הישראלים", מוסיף מולכו. "גם האפשרויות לבילוי ופנאי מגוונות מאוד וכוללות את מתחם הסינמה סיטי ושלל מסעדות ובתי קפה. כעת עם הקמת סקיי סנטר, ועל מנת להשלים את הפאזל החסר, יתווספו גם משרדים לתמהיל המגוון שמוצע במערב ראשון לציון מבחינת מסחר, תעשייה ובילוי".

 

מרכז סקיי סנטר יכלול חללי מסחר ומשרדים, עם גמישות מרבית בתמהיל המשרדים. מולכו מסביר: "כיום לחברות המעוניינות לשכור או לרכוש משרדים אין היצע מספק בראשון לציון בכלל, ובמערב העיר בפרט. כמו כן, שטחי המשרדים הקיימים מתאימים רק למי שזקוק למשרדים גדולים בשטח של קומה שלמה או לכל הפחות 120 מ"ר. החידוש שיספק פרויקט העסקים והפנאי סקיי סנטר, למי שמעוניין למקם את משרדו באזור אטרקטיבי זה וגם למשקיעים, הוא בכך שלראשונה באזור ניתנת האפשרות לרכוש משרדים בכל הגדלים, בהתאמה לצורכי הלקוח. חברות גדולות, כגון חברות הייטק, תוכלנה לרכוש או לשכור קומה שלמה, ובעבור בעלי מקצועות חופשיים, כדוגמת עורכי דין ורופאים, נוכל להתאים גם חלל משרדי בשטח של 40 מ"ר, לטובת משרד או מרפאה".

 

שדרות יוסף לישנסקי במב"ת מערב ראשל"צ   שדרות יוסף לישנסקי במב"ת מערב ראשל"צ צילום: MSN Nadlan – ייזום ושיווק נדל"ן

 

התב"ע המאושרת לפרויקט בשלב זה כוללת שתי קומות מרתף ושלוש קומות של מסחר המשולב עם משרדים. קיים תכנון להגדיל את שטחי המשרדים לשש קומות מעל שתי קומות מסחר, וזאת באמצעות תב"ע חדשה. בחודש נובמבר הקרוב תוגש התכנית החדשה שוב לעירייה והצפי לקבלת אישור ולתחילת בנייה הוא קיץ 2019.

 

לאחר אישור התכנית החדשה צפוי הפרויקט לכלול כ-4,500 מ"ר משרדים, 2,000 מ"ר שטחי מסחר וכ-3,000 מ"ר שטחי חניה תת-קרקעית. "מדובר בפרויקט שייבנה ברמת גימור גבוהה במיוחד וצפוי להיות אטרקטיבי הן בשל איכויות הבנייה, הן בגלל המיקום המנצח והן בגלל המחיר האטרקטיבי ביחס למשרדים בתל אביב", מסכם מולכו.

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן