$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

נדל"ן למשרדים: זו שעתם של המשקיעים הקטנים

גיל מולכו, מנכ"ל MSN נדל"ן: "גם עם הון עצמי של 55 אלף שקלים ניתן להפוך לבעל נכס שיניב הכנסה קבועה"

שירלי שני 09:3601.07.18

בשיתוף MSN נדל"ן

 

חוסר הוודאות בשוק הדיור בישראל וההגבלות שחלות על משקיעים מובילות אותם לחפש אפיקי השקעה חלופיים לחסכונות שיושבים בבנק ללא רווח בשל הריבית הנמוכה. אחת מחלופות ההשקעה שהיתה עד לא מזמן נחלתם הבלעדית של משקיעים עם הון עצמי גבוה היתה ההשקעה בנדל"ן למשרדים ולמסחר. אלא שכיום מגמה זו השתנתה וישנם גם פרויקטים של בנייני משרדים המהווים חלופה אטרקטיבית למשקיעים, עד כי ניתן להשקיע בפרויקט משרדים יוקרתי עם הון עצמי נמוך. ההשקעה מבוצעת בדיוק כמו בקבוצת רכישה למגורים, אך בניגוד לנדל"ן למגורים, במשרדים ובמסחר מדובר באפיק השקעה סולידי עם תשואה גבוהה והשכרה לטווח ארוך. על מנת שההשקעה תניב תשואה גבוהה ככל שניתן וכדי שלא לסכן את ההון העצמי, הצטרפות לפרויקט המנוהל על ידי יזם ומשווק בעלי שם וקבלות היא הכרח המציאות.

 

פרויקט A-TECH בעפולה בפארק עתיד צפון החדש פרויקט A-TECH בעפולה בפארק עתיד צפון החדש הדמיה: ארכ-דקו

 

נדל"ן מסחרי מניב בעפולה

פרויקט A-TECH בעפולה, בפארק עתיד צפון החדש, מהווה דוגמה להשקעה בגובה מינימלי. הפרויקט שייבנה במסגרת קבוצת רכישה משלב משרדים, מסחר, מתחמי פנאי ושטחים ציבוריים ירוקים. "ניתן להשקיע בפרויקט עם הון עצמי של 55 אלף שקלים בלבד ובסך הכל השקעה של 125 אלף שקלים, כאשר ההפרש בגובה של כ-70 שקלים יתקבל באמצעות מימון בנקאי", מציין מנכ"ל MSN ייזום ושיווק נדל"ן גיל מולכו. "עם סיום הפרויקט שייבנה במודל של קבוצת רכישה, יזכו המשקיעים למימוש ההשקעה ולהכנסה חודשית קבועה ממשרד שאותו יוכלו להשכיר. הפרויקט, שבנייתו צפויה להסתיים בעוד שלוש שנים, יכלול ארבעה בנייני משרדים, שטחי מסחר ושטחים ציבוריים, ובסך הכל 50 אלף מ"ר. הפרויקט צפוי לאכלס חברות הייטק מובילות, מסעדנות, בתי קפה, חנויות אופנה ושטחים ציבוריים והוא מיועד להכיל למעלה מ-700 אלף איש בזמן נתון. מבחינת תמהיל המשרדים בפרויקט נציע גם משרדים קטנים לבעלי מקצועות חופשיים, כגון עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, מעצבי פנים ואחרים".

 

מולכו מוסיף: "חברת MSN נדל"ן תספק למשקיעים את כל השירותים הנחוצים בשלב רכישת הנכס, כולל הסכם שיתופי לכלל הרוכשים ורישום בטאבו. אנו נוקטים בכל הדרכים על מנת להקנות למשקיעים ביטחונות: ישנו ליווי צמוד של משרד עורכי דין ורואי חשבון; צוות תכנון ופיקוח; כל כספי הרוכשים מופקדים בחשבון נאמנות נפרד; ישנו רישום הערת אזהרה בטאבו; ולרוכשים קיימת אפשרות לבטל עסקה תוך פרק זמן סביר".

 

פרויקט העסקים A-TECH צפוי להיבנות בסמוך לשכונת רובע יזרעאל החדשה, הנחשבת לאחת השכונות האיכותיות של עפולה אשר מושכת אליה צעירים מעפולה, חיפה והסביבה המחפשים סביבת מגורים איכותית עם מגוון מקורות תעסוקה, מסחר, בילוי ופנאי. בנייתה של שכונת רובע יזרעאל החלה ב-2010, וכיום חיים בה כ-4,000 תושבים. ואילו הפרויקט המסחרי ייתן מענה לחוסר במשרדים בסביבה לחברות ולבעלי מקצועות חופשיים, שטחי משרד ומקומות בילוי. מיקום הפרויקט בסמוך לתחנת רכבת העמק מקצר באופן משמעותי את הנסיעה מחיפה לעפולה ל-15 דקות בלבד והוא ממוקם קרוב מאוד גם לצירי תנועה ראשיים, כמו כביש 65 וכביש 6.

 

עפולה, שנמצאת בתנופת בנייה משמעותית, מונה כיום כ-54 אלף תושבים ובעקבות הסכם גג שנחתם בשנת 2016 שבמסגרתו ייבנו כ-11 אלף יחידות דיור, צפויה העיר להכפיל את מספר התושבים עד לשנת 2030. במוסדות החינוך בעיר – ממלכתיים, דתיים וחינוך מיוחד – לומדים קרוב ל-12 אלף תלמידים ותלמידות.

 

"למתחם העסקים A-TECH בפארק ההייטק החדש בעפולה פוטנציאל צמיחה והתפתחות מעולים וזאת בעיקר על רקע מיקומם המרכזי באזור המתפתח בקצב מהיר, המוגדר כפריים-לוקיישן בעיר", נמסר מעיריית עפולה. "הפרויקט ממוקם בקרבת תחנת הרכבת בצמוד לשכונה רובע יזרעאל החדשה, הצומחת והמתפתחת בקצב מהיר ובה אוכלוסייה צעירה. סביבת המגורים האיכותית מציעה את כל הדרוש לזוגות צעירים כדי לחיות באיכות חיים טובה ומשופרת, כגון קאנטרי קלאב, בתי ספר, גני ילדים, מרכזי בריאות, קרבה לבית חולים העמק, מרכז המוזיקה, מגרשי טניס, מסלולי הליכה ואופניים. יצוין כי כבר היום הולכים ומוקמים בפארק ההייטק שני בניינים עם כ-9,500 מ"ר כל אחד, בעיקר לחללי הייטק. ראוי להזכיר כי רכבת העמק שהחלה לפעול ב-2016 כבר היום גדושה בכ-100 אלף נוסעים בחודש, ומספרם הולך וגדל. באחרונה החל משרד התחבורה בהליכי התכנון לחיבור עפולה באמצעות קו רכבת לתל אביב, שבסופו יחד עם התחנה המרכזית החדשה שבנייתה תסתיים השנה, תהפוך עפולה למרכז תחבורה צפוני שישמש מנוע צמיחה אזורי ממדרגה ראשונה".

 

נדל"ן מניב בפתח תקוה

פרויקט טופ סיב (Top-Siv) שייבנה בקרית מטלון בפתח תקוה הוא מתחם עסקים נוסף המאפשר למשקיע עם הון עצמי נמוך להפוך לבעל נכס מניב. "תמורת הון ראשוני בגובה של 125 אלף שקלים בלבד וסך הכל השקעה של 200 אלף שקלים, יוכלו המשקיעים לקבל נכס מניב באחד מאזורי התעסוקה הנחשקים באזור המרכז", אומר מולכו. "פרויקטTop-Siv , שבנייתו צפויה להסתיים בעוד כשלוש שנים, ממוקם בלב אזור המיועד לחברות ההייטק ולבעלי מקצועות חופשיים אשר הופך בערבים למתחם בילוי שוקק חיים. הפרויקט שתוכנן על ידי משרד אלכסנדר אדריכלים באמצעות איה אלכסנדר המלווה את הפרויקט באופן אישי יכלול חמש קומות של משרדים מעל לקומת מסחר בשטח כולל של 6,200 מ"ר ועוד שתי קומות תת-קרקעיות אשר מוקצות עבור מקומות חניה ומחסנים. את הפרויקט ילווה משרד רו"ח פריידקס ושות' הנחשב למוביל בליווי של קבוצות רכישה הן בתחום המגורים והן בתחום הנדל"ן המניב. גם כספם של המשקיעים בפרויקט זה מופקד בחשבון נאמנות נפרד, ישנו רישום הערת אזהרה בטאבו וקיימת אפשרות לבטל עסקה תוך פרק זמן סביר".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן