$
תיירות

אל על משכה את עתירתה בנושא טיסות אייר אינדיה

בשבוע שעבר המליץ בג"ץ לאל על למשוך את העתירה שהגישה בעקבות החלטת אייר אינדיה לטוס לישראל מעל סעודיה, מה שאל על מנועה לעשות; אל על סוגרת את חנות מכר הכרטיסים שלה בשדרות רוטשילד בת"א

תומר הדר 17:4825.07.18

לאחר שבשבוע שעבר המליץ בג"ץ לחברת אל על למשוך את עתירתה בנושא טיסות אייר אינדיה, משכה החברה את העתירה.

 

 

 

החברה הודיעה אחה"צ (ד') כי היא מושכת את עתירתה נגד ראש הממשלה, אייר אינדיה ורשות שדות התעופה בנושא הטיסות מעל שטח סעודיה.

 

אייר אינדיה אייר אינדיה צילום: Flickr / Darryl Morrelll

 

לפני מספר חודשים הודיעה אייר אינדיה כי תטוס מהודו לישראל מעל שטח סעודיה, מהלך שהתאפשר הודות למאמצים מדיניים. אל על, שלא יכולה לטוס מעל שטח סעודי נאלצת לטוס במסלול ארוך, וגם יקר יותר לאל על.

 

למשיכת העתירה שתי משמעויות. ראשית אל על תפנה כעת למדינה לקבלת סעדים. שנית מהלך זה עלול לאותת לחברות תעופה אחרות כי יוכלו לטוס לישראל במסלולים קצרים יותר מעל מדינות ערביות שיסכימו לכך.

 

תגובת אל על: "לאור הצהרת המדינה בדיון בבג"ץ כי מתן ההיתר לאייר אינדיה לטוס מעל סעודיה אינו גורר בהכרח מתן היתרים לחברות

תעופה זרות אחרות לטוס לישראל בנתיבי אויר החסומים בפני חברות תעופה ישראליות, ובהתאם להצעת בג"ץ, הודיעה אל על על משיכת העתירה, תוך שמירה על זכויות וטענות אל על בכל הליך אחר. מתן אישור רק לחברות זרות לטוס בנתיב טיסה קצר במספר שעות מהנתיב שמאושר לחברות ישראליות - מהווה הסכמה לחרם על התעופה הישראלית. אל על שבה וקוראת להבטחת תחרות הוגנת ושוויון הזדמנויות בין חברות התעופה הישראליות לבין חברות התעופה הזרות".

 

בתוך כך, אל על החליטה לסגור את חנות מכר הכרטיסים שלה בשדרות רוטשילד בתל אביב. זאת על רקע עלויות השכירות והמעבר לכרטוס דיגיטלי. מאל על נמסר בתגובה: "במסגרת ההתייעלות הוחלט לוותר על ההשקעה בשכירת החנות ברוטשילד. ארבעת העובדים במקום ישולבו בתפקידים בחברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x