$
פרויקטים

לאחר אישור התב"ע בקרקע בשכונת פלורנטין בת"א: בנק דיסקונט מימן סך של 156 מ' ₪ להשלמת רכישת הקרקע בפרויקט Florentin Square של טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות

בחודש האחרון שווקו כ-30% מהיקף הזכויות בפרויקט המהווים למעלה מ-300 מיליון ₪ בין העסקאות: פנטהאוז שעלותו מוערכת בכ-16 מ' ₪

בשיתוף פלורנטין סקוור 17:1603.07.18

לפני כחודש אישרה עיריית ת"א את התב"ע של פרויקט Florentin Square, וזאת לאחר שינוי ייעוד קרקע הפרויקט שבין הרחובות דרך שלמה, הרצל, סמטת הש"ך ואבולעפיה - למתחם בעירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה עם אישור התב"ע,

נחתם עם בנק דיסקונט הסכם מימון לסיום רכישת הזכויות במתחם בו יוקם הפרויקט בימים אלה הסתיים שיווק שלב א' בפרויקט.

החברות החלו בשיווק שלב ב' ומחירי הזכויות יעלו בכ-5%-7%.

 

מתחם Florentin Square של טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות, הפרויקט הראשון שמיישם את עקרונות תכנית המתאר החדשה ת"א 5000, עולה שלב: עם אישור התב"ע על הקרקע שבין הרחובות דרך שלמה, הרצל, סמטת הש"ך ואבולעפיה, ושינוי ייעוד הקרקע למתחם בעירוב שימושים, בנק דיסקונט מימן סך של 156 מיליון ₪ לרכישת הקרקע.

 מבט על פלורנטין סקוור מדרום לצפון מבט על פלורנטין סקוור מדרום לצפון הדמיה: 3dvision

 

כזכור, באוגוסט 2016 קבוצת טריגו נדל"ן רכשה קרקע ברחוב שלמה 60 מיקבי כרמל ובנק לאומי, בסכום של 117 מיליון שקלים. בכך הצטרפה כשותפה לחברת סיטיאל השקעות, המחזיקה בקרקע ברחוב שלמה 58,62. בהתאם לתנאי העסקה שנקבעו, עם אישור התב"ע השלימו החברות את התמורה על קרקע זו.

 

בעת רכישתה, הייתה הקרקע בייעוד של מלאכה, משרדים ומסחר, כאשר שתי החברות החלו לקדם תב"ע חדשה לפרויקט שישלב מגורים, מסחר ותעסוקה.

 

בעקבות שינוי תנאי התב"ע החדשה, על הקרקע ששטחה 6.5 הדונמים, ייבנו 200 דירות, 4,500 מ"ר של שטחי תעסוקה, ו-2,330 מ"ר של שטחי מסחר שיפנו אל הרחובות המקיפים את הפרויקט.

בימים אלה, יוצאות החברות בשיווק שלב ב', כאשר המחירים יעלו בכ-5%-7%.

 

הפרויקט תוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו, בניית המתחם צפויה להתחיל ב-2019, במתכונת של בניה עצמית, כאשר העלות הכוללת של הקמת הפרויקט

מוערכת בכ-900 מיליון ₪. את העסקה הובילו מטעם בנק דיסקונט החטיבה העסקית בראשותה של אורית אלסטר, טלי ריצמן, מנהלת אגף נדל"ן ותשתיות ושירלי מישאל, מנהלת עסקים.

 

רון נובוטני, מבעלי חברת טריגו נדל"ן אמר כי "קבלת המימון מבנק דיסקונט להשלמת רכישת הזכויות במתחם, בפרק זמן קצר יחסית, מעידה על האמון שרוכש הבנק בפרויקט. אנו מזהים ביקוש רב לאלטרנטיבת מגורים חדשה בת"א, בקרב אוכלוסיית האזור ומחוצה לו. בשל מיקומה האטרקטיבי של שכונת פלורנטין, ומתוקף פיתוח תשתיות השכונה במסגרת ת"א 5000, והתאמתה למגוריי משפחות, ההערכות הן כי בהמשך תוצג במקום עליית מחירים נוספת, ורכשי הזכויות בפרויקט צפויים ליהנות מפוטנציאל ההשבחה הגבוה. סיימנו את שיווק שלב א' בפרויקט בו שווקו למעלה מ-30% מהזכויות, המהווים למעלה מ-60 דירות להקמה במתכונת קבוצת רכישה. וביניהן, זכויות להקמת פנטהאוז שאומדן עלותו המוערך יעמוד על כ-16 מיליון ₪. אנו יוצאים בשיווק שלב ב' בו יוצעו זכויות להקמת דירות מיוחדות וביניהן פנטהאוזים, מיני פנטהאוזים, דירות גן ועוד".

 

שירלי מישאל, מנהלת עסקים אגף נדל"ן ותשתיות בבנק דיסקונט אמרה כי "הבנק מאמין במיקום הפרויקט ובפוטנציאל הטמון באזור פלורנטין המתחדש. אני שמחה מאד על השלמת העסקה למימון רכישת הקרקע. בנק דיסקונט רואה לו כיעד חשוב לעמוד לרשות לקוחותיו ולהיות מסוגל להעמיד מימון לביצוע עסקאות מורכבות בתוך פרק זמן קצר".

  

פרויקט פלורנטין סקוור פרויקט פלורנטין סקוור הדמיה: 3dvision

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x