$
משפט

הפרקליטות לקראת הכרעה בפרשת נתיבי ישראל; התיק נגד ראש מטה המנכ"ל נסגר מחוסר ראיות

על פי החשד, בכירים בחברה, ובהם המנכ"לים לשעבר שי ברס ואלכס ויז'ניצר, קידמו אינטרסים של גורמים עסקיים בתמורה לשוחד. סנגורו של ראש מטה המנכ"ל, גולן דוידי, שנחשד בקידום העסקתו של הלוביסט ישראל יהושע: "טענותינו נשמעו בראש פתוח"

תומר גנון 09:5811.06.18

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה מתקרבת להחלטה סופית על הגשת כתבי אישום בפרשת נתיבי ישראל. באוקטובר 2017 הודיעה הפרקליטות ל- 30 חשודים, ול- 13 חברות על הכוונה להגיש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע, בפרשה 618, המוכרת כפרשת נתיבי ישראל בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה.

 

 

 

 

במקביל, הודיעה אתמול (א') הפרקליטות לגולן דוידי, ראש מטה המנכ"ל בחברת נתיבי ישראל, כי החליטה לסגור את התיק הפלילי נגדו מחוסר ראיות מספקיות. דוידי נחקר בחשד שפעל בצוותא עם מנכ"ל החברה לשעבר, שי ברס, תוך ניגוד עניינים הפוגע בנת"י ובציבור, בכך שנענה לבקשתו והורה לכפופים לו להעסיק את הלוביסט ישראל יהושע, מקורבו של המנכ"ל הקודם, אלכס ויז'ניצר. זאת לכאורה מבלי שהיה צורך ממשי בשירותיו של יהושע ומבלי שהשירותים נדרשו על ידי מי מהגורמים המקצועיים בנת"י.

 

מימין שי ברס ואלכס ויז'ניצר מימין שי ברס ואלכס ויז'ניצר צילומים: עידו ארז ויובל חן

 

בכתב החשדות טענה הפרקליטות כי המנכ"ל ברס הורה להעסיק את יהושע, משום שסבר שהיענות לדרישת ויז'ניצר, בעניין זה, תסיר מדרכו מכשול להמשך תפקידו כמנכ"ל נת"י. בעקבות הוראתו של ברס, כך נטען, נחתם הסכם התקשרות בין חברת "סגולה לישראל", שבבעלות יהושע, לבין חברת נתיבי ישראל, שעניינו "ייעוץ לקידום נושאים סטטוטוריים וקשר עם משרדי ממשלה ורשויות מקומיות".

 

בהמשך, נחתם עם יהושע הסכם נוסף, שעניינו "ייעוץ לקידום נושאים אסטרטגיים המצויים בליבת פעילותה של החברה". בהתאם להסכמים המתוארים, שילמה חברת נתיבי ישראל לחב' "סגולה לישראל" סכום של כ- 900 אלף שקלים במצטבר.

 

במהלך השימוע הפרקליטות קיבלה את טענות באי כוחו של דוידי, עורכי הדין דרור מתתיהו, דנה שול ועומר אבירם, כי לא עולה מחומר הראיות שדוידי פעל בעניינו של יהושע תוך ניגוד עניינים ותוך ביצע עבירות הפרת אמונים, הפוגעות בתאגיד ובציבור.

 

עו"ד דרור מתתיהו, שותף ומנהל מח' צווארון לבן במשרד "פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות", המייצג את דוידי, מסר בתגובה: "טענותינו נשמעו על ידי הפרקליטות בקשב רב, בראש פתוח ובנפש חפצה. אנו מברכים על החלטת הפרקליטות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x