$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

NH Israel רכשה 4.5 דונם במודיעין; תקים פרויקט משרדים ומסחר ב-120 מיליון ש"ח

החברה בבעלות איתי תירוש ודני ארז תבנה את פרויקט NH PARK שיכלול 15 אלף מ"ר של חללי משרדים בפארק הטכנולוגי של מודיעין-מכבים-רעות. בעירייה בוחנים הקמת תחנת רכבת נוספת

דניאל דותן 09:2427.05.18

בשיתוף NH Israel

 

חברת NH Israel, מקבוצת נאות המכבים, הודיעה כי היא מקימה פרויקט חדש בפארק הטכנולוגי באזור התעסוקה המתפתח של מודיעין. על פי התכנית שנמצאת בשלבי תכנון, על המגרש בשטח 4.5 דונם הממוקם ברחוב צלע ההר ייבנה בניין משרדים חדיש עם שש קומות בהיקף של 15 אלף מ"ר, זאת בנוסף לקומת מסחר בגודל של כ־1,000 מ"ר שתכלול מסעדות וחנויות. מתחת לבניין ייבנה חניון תת קרקעי בשטח של 11 אלף מ"ר בעל קיבולת של כ־450 מקומות חניה.

לצורך כך, NH Israel, בבעלות איתי תירוש ודני ארז, מארגנת ומנהלת קבוצת רכישה, כאשר במסגרתה המחיר לרכישת המשרדים יהיה החל ב־7,200 שקלים למ"ר עבור קומות שלמות, עם אפשרות לביצוע התאמות למשרדים קטנים יותר. בימים אלה המגרש המיועד כבר מיושר והקרקע זמינה לבנייה. גיבוש קבוצת הרכישה נמצא כעת בשלבים סופיים, ובמקביל מקודם הליך קבלת היתרי הבנייה, במטרה להתחיל לבנות במהלך שנת 2019. הבניה צפויה להסתיים תוך כשנתיים ממועד קבלת ההיתרים.

 

פרויקט NH Park   פרויקט NH Park הדמיה: זיתוני הדמיות אדריכליות בעמ

 

"הקבוצה כוללת משקיעים שרכשו קומות שלמות להשקעה ומשתמשי קצה, בעלי מקצועות חופשיים, כגון עורכי דין, רואי חשבון, סוכני ביטוח ועצמאיים שרכשו משרדים קטנים בהתאמה אישית – גם של כ-100 מ"ר", אומר איתי תירוש, שותף מנהל בחברת NH Israel. "את הקבוצה אנו מארגנים ומנהלים החל בגיבושה, דרך הוצאת היתרים, ניהול הביצוע ועד לקבלת טופס 4, כאשר בהמשך חברת הניהול של הבניין גם תציע, מלבד שירות אחזקה, גם שירות של השכרת השטחים וגבייה עבור המשקיעים".

לדברי תירוש, עלות ההקמה כולה כולל קרקע ובנייה היא כ־120 מיליון שקלים, "שכן קיימת השקעה גדולה בתכנון ובמפרט הטכני של הבניין על מנת שיעמוד בסטנדרט הגבוה ביותר של בניין משרדים יוצא דופן באזור", מציין תירוש.

 

הגישה הנוחה לפארק הטכנולוגי צפויה למשוך שוכרים רבים לבניין. "הגישה למתחם העתידי היא מצירים מרכזיים, כבישים 433 ו־431, ישירות לאזור התעסוקה. מדובר במיקום קרוב לשדה התעופה, ורכבת מודיעין עוברת במרחק כמה מאות מטרים מהפרויקט", אומר תירוש. "העירייה מפתחת את האזור באינטנסיביות במטרה ליצור את המרכז הטכנולוגי והלוגיסטי המרכזי באזור, ככל הנראה אף יותר מאיירפורט סיטי הסמוך. החברה הכלכלית במודיעין נותנת כרגע דגש בעיקר על בניית משרדים יותר מאשר על מפעלים ומרכזים לוגיסטיים. הרבה מאוד חברים בקבוצות הרכישה ישתמשו בעצמם במשרדים. מאחר ואנו מבצעים במודיעין גם פרויקט מגורים של שלושה בניינים בשכונת נופים, אנו מכירים את הצרכים באזור ויודעים כי שוק המשרדים במודיעין פונה הן לתושבי העיר המתרחבת, ובזכות מיקומה הגאוגרפי, הן לתושבי ירושלים והן לגוש דן. אנו רואים שהפוטנציאל לפיתוח האזור אכן מתממש באופן מואץ".

 

איתי תירוש, שותף מנהל בחברת NH Israel   איתי תירוש, שותף מנהל בחברת NH Israel צילום: אוהד שביט

 

תירוש מסביר כי בהשוואה למחירי חללי משרדים באזור, מדובר במחיר שהוא בגדר הזדמנות למשתמשי הקצה והמשקיעים כאחד. "רוב מחירי המשרדים באזור נעים בסביבות 8,500 שקלים למ"ר, כך שלפי נתונים אלה, ובהתחשב ברמת המפרט הגבוהה של הבניין, בפרויקט NH Park המחירים משקפים 'דיסקאונט' של 30-25 אחוז על מחיר השוק".

 

מעיריית מודיעין-מכבים-רעות נמסר השבוע: "מיקומה האסטרטגי של העיר בין ירושלים לתל אביב, משמש כר פורה לפיתוח כלכלי, עסקי ויזמי נרחב. העיר מעודדת ומשקיעה רבות בתכניות רחבות היקף להקמת אזורי תעסוקה ומסחר משגשגים, לצד תחבורה מפותחת ויעילה. כל אלו, מתוך חזון להפוך לעיר רבת אפשרויות והזדמנויות לעסקים ויזמים.

 

"במרץ האחרון חנכנו יחד עם רכבת ישראל את פרויקט מסילת קשת מודיעין, שבמסגרתו מוקמת תשתית חיבור מסילתי באורך של כ־2.5 קילומטרים בין תחנות הרכבת במודיעין לקו המהיר לירושלים. הפרויקט, בתקציב כולל של כ־330 מיליון שקלים, צפוי להסתיים ברבעון האחרון של 2019. פרויקט זה צפוי למשוך חברות עסקיות רבות לאזורי התעסוקה, כאשר במקביל אנו נמצאים בתכנון מתקדם של מסילת רכבת נוספת ממודיעין-מכבים-רעות אל ראשון לציון. כמו כן, הגדלנו את קווי האוטובוסים ויצרנו חיבור לאזורי התעסוקה. בימים אלו מאושרת תכנית המתאר לשלב ב' של פיתוח העיר. שלב זה כולל הרחבה של אזורי התעסוקה בעיר בדגש על מתחמי מסחר ומשרדים. בנוסף נבחנת הקמת תחנת רכבת נוספת (שלישית בעיר) במרכז הפארק הטכנולוגי החדש מתוך הבנה כי יש לתכנן את המקום באופן שיתבסס על תחבורה ציבורית מגוונת לטובת אלפי העובדים שכבר במקום ועבור אלו שיגיעו בעתיד. אנו צופים כי המקום ימשיך להוות אבן שואבת בין השאר לחברות בתחומי ההייטק, הביו-טכנולוגיה והמקצועות החופשיים.

 

"מבחינת פיתוח, הפארק הטכנולוגי משתרע על פני 4,700 דונם, מחציתם שטחים ירוקים. יש בו כ־150 חברות – בין היתר, חברות ביוטכנולוגיה, משרדי חברות, הייטק ומרכזים לוגיסטיים. כיום, מרכזי התעסוקה של העיר משווקים במלואם ומהווים הצלחה כבירה הבאה לידי ביטוי במחיר הקרקעות שעלה משמעותית, והחברות האסטרטגיות שמגיעות, כדוגמת ענקית האלקטרוניקה פלקס, מרכז הניהול וההפצה של דואר ישראל ומרכז הניהול והלוגיסטיקה של רשת רמי לוי שיווק השקמה. הצלחת שיווק אזורים אלו מעידה יותר מכל על אמון הקהילה העסקית בעיר. בעתיד, עם השלמות הבנייה המואצת בפארק הטכנולוגי, נתון זה יוסיף לצמוח. בנוסף, אזורי התעסוקה מהווים חלק מהותי בהתפתחות מודל העיר החכמה, מה שבא לידי ביטוי גם בפריסת תשתיות תקשורת מתקדמות, מצלמות וחיישנים מתקדמים לבקרה ולהתרעה".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"