שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן בינלאומי

השקעות נדל"ן בארצות הברית: עלייה של 7% במחירי הבתים

נתוני מרץ 2018 שפורסמו על ידי חברת המחקר קורלוג'יק, מצביעים על עלייה מרשימה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. התחזית: מחירי הבתים ימשיכו לעלות

רונן ניב 10:4513.06.18

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

זינוקים נרשמו במחירי הבתים בארצות הברית במהלך חודש מרץ 2018, כך עולה מאינדקס מחירי הבתים שמפרסמת חברת המחקר קורלוג'יק ((CoreLogic. מדובר בעלייה של 7% ביחס לחודש מרץ בשנה החולפת, וב־1.4% ביחס לחודש פברואר 2018.

 

המדינות שבהן נרשמה העלייה המרשימה ביותר הן וושינגטון ונבאדה (12.6%). גם באיידהו (12.3%) וביוטה (11.2%) מדובר בעלייה דו ספרתית.

 

במבט קדימה, המומחים של קורלוג'יק גורסים כי מחירי הבתים צפויים להמשיך ולהאמיר, וכי על פי התחזית לחודש מרץ 2019 עתידה להירשם עליית מחירים של 5.2% ביחס לחודש המקביל בשנה הנוכחית.

בית במדינת קולורדו בית במדינת קולורדו צילום: Pixabay/debora171

ביקוש גבוה, היצע מוגבל

"מחירי הבתים עלו בקצב מהיר ברבעון הראשון של שנת 2018", מציין ד"ר פרנק נוטהפט, הכלכלן הראשי של חברת קורלוג'יק. לדבריו, "הביקוש הגבוה וההיצע המוגבל דחפו את מחירי הבתים לרף גבוה אפילו יותר מאשר בתחילת שנת 2006".

 

מנתוני מדד תנודות השוק (MCI) שמפרסת קורלוגי'ק, הכולל ניתוח של ערכי הדיור ב־100 אזורי המטרופולין הגדולים בארצות הברית בחודש מרץ האחרון, עולה: ב־37% מהאזורים שווי הבתים עלה על הערך האמיתי, ב־28% מהאזורים שווי הבתים היה נמוך מהערך האמיתי ואילו ב־35% מהאזורים שווי הבתים היה זהה לערכם האמיתי. ממבט נרחב על מחירי הבתים ב־50 השווקים המובילים בארצות הברית ניתן לראות כי ב־ 50% מהשווקים שווי הבתים עלה על הערך האמיתי, ב־14% מהשווקים שווי הבתים היה מתחת לערכם האמיתי ואילו ב־36% מהשווקים שווי הבתים היה זהה לערכם האמיתי.

 

בהקשר הזה יש להוסיף כי ניתוח ה־MCI מגדיר שוק דיור מוגזם, שבו מחירי הבתים גבוהים בשיעור של 10% לפחות מהרמות המחירים המוכרות לטווח הקיים ולטווח הארוך. לעומת זאת, שוק דיור מוגדר כחריג כאשר מחירי הבתים הם לפחות 10% מתחת לרמה הקיימת.

 

המדינות שרשמו את אחוז העלייה הגבוה ביותר המדינות שרשמו את אחוז העלייה הגבוה ביותר

 

חלום הולך ומתפוגג

"החלום של הרוכש הפוטנציאלי הממוצע לבעלות על בית משלו ממשיך להתפוגג", מדגיש פרנק מארטל, נשיא ומנכ"ל קורלוג'יק, "תמונת המצב היא שבתים במחיר נמוך נמכרים בקצב מהיר הרבה יותר מאשר נכסים במחיר גבוה". עוד מוסיף מארטל: "נתוני ה־MCI מצביעים על כך שבכמחצית מ־50 השווקים המובילים בארצות הברית מחירי הבתים עולים על השווי האמיתי שלהם. ההסבר לכך הוא שמחירי הבתים מזנקים בקצב גבוה פי כמה ביחס להכנסות התושבים. זהו מצב בר קיימא שניתן לשנות רק באמצעות פעולות אגרסיביות ומתואמות של המגזר הציבורי-פרטי".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

הכתבה תורגמה מאתר www.worldpropertyjournal.com

פאנל רעננה זירת הנדלן
מנכ"ל קידר מבנים: "רעננה הולכת להריסה ובנייה - ואנחנו נהיה שם"
פאנל שהם זירת הנדלן
שכונת הדרים תחילה: כך ייראה הבום הנדל"ני בשוהם