$
נדל"ן בינ"ל
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

קבוצת אופק רכשה קומפלקס משרדים בפלורידה בכ־22 מיליון דולר

הקבוצה בבעלות קובי אברהמי מגבירה נוכחות בשוק האמריקאי, והוסיפה את רכישת מתחם המשרדים בעיר טמפה לשורה של עסקאות שביצעה השנה

דניאל דותן 09:0615.05.18

בשיתוף קבוצת אופק

 

קבוצת אופק השקיעה באחרונה 21.75 מיליון דולר בקומפלקס משרדים הכולל כ־18 אלף מ"ר בטמפה, פלורידה. העסקה הושלמה בימים אלה, והנכס עבר לניהול אופק לאחר השלמת תהליך הקלוזינג (סגירת העסקה והעברת הכסף).

לייק וויו סנטר בעיר טמפה, פלורידה   לייק וויו סנטר בעיר טמפה, פלורידה צילום: אופק אינווסט השקעות אלטרנטיביות

 

הנכס המדובר, לייק וויו סנטר (Lakeview Center) בעיר טמפה, בירת מחוז הילסבורו, מאוכלס בדייר עוגן מרכזי – חברת שירותי ביטוח הבריאות האמריקאית HealthPlan Services. העסקה שנחתמה בינואר השנה צפויה להניב תשואה שוטפת של כ־11% על ההון וכן השבחה משמעותית צפויה לשווי הנכס, הנובעת מהארכת החוזה עם דייר העוגן ל־15 שנים נוספות. קבוצת אופק תנהל את הנכס ממשרדיה בישראל ומהשלוחה במיאמי.

 

"טמפה היא עיר גדולה ומרכזית במדינת פלורידה, ובה אחוזי הצמיחה הכלכלית והדמוגרפית מהגבוהים בארצות הברית", אומר קובי אברהמי, מנכ"ל ובעל קבוצת אופק. "הביקוש לשטחי משרדים באזור טמפה הולך וגודל בהתמדה עקב הצמיחה הגדולה במקומות עבודה בעיר וסביבותיה. כמו כן, לנכס הזה יש פוטנציאל השבחה גדול מאוד היות וקיימות זכויות בנייה נוספות בהיקף של כ־19,100 מ"ר על המגרש הענק שהוא חלק מן העסקה. אופק מנהלת את הנכסים ממשרדיה בארצות הברית ובישראל יחד עם שותף מקומי מומחה בתחום הנדל"ן המסחרי".

 

העסקה בוצעה בניהולו של אברהמי, וזו מצטרפת לשורה של עסקאות מוצלחות נוספות שרשמה הקבוצה בשנה האחרונה, ביניהן: רכישת מרכז מסחרי גדול בשם סאות' פלאזה בספטמבר 2017 (South Plaza) על שטח של 19 אלף מ"ר בנאשוויל, טנסי, בשווי של 11 מיליון דולר ועם תשואה של כ־11%. בין דיירי העוגן במרכז המסחרי: Dollar Tree, מקדונלדס ו־Office max.

 

העניין הגובר של מנהלי השקעות בנדל"ן מניב, כניסיון להשגת תשואה למשקיעים לאחר שנים שבהן שיעור הריבית במשק אפסי, מושך את חברות ההשקעות אל מעבר לים להשקעות בחו"ל שיניבו עבורן תשואה מקסימלית ורווחי שיא. קבוצת אופק השקעות המתמחה בניהול עושר (Wealth management) למשפחות אמידות, עוסקת ביזום וניהול השקעות בנדל"ן בישראל ובארצות הברית. הקבוצה ביצעה במהלך השנים האחרונות שורה של עסקאות נדל"ן הנושאות תשואה נאה ויציבה של מעל ל־8% על ההון, תוך שמירה על אמות מידה שמרניות למדי לטובת המשקיעים על אף התשואות הגבוהות.

 

נכס נוסף שרכשה הקבוצה בדצמבר האחרון נמצא אף הוא בנאשוויל, באזור ווסטהייבן (Westhaven). במקרה זה מדובר במרכז רפואי ופיננסיים שנרכש תמורת 9.1 מיליון דולר, ועם תשואה שוטפת של כ־11.5%. אברהמי מסביר: "נאשוויל טנסי נחשבת כיום לאחת הנקודות החמות והצומחות ביותר בשוק הנדל"ן האמריקאי, היות וחברות אמריקאיות רבות, בעיקר בתחום הרפואה וההייטק, הקימו והעבירו לשם מטות, וכך חיזקו את בסיסיהן באזור. המהלך הוביל להגירה חיובית משמעותית של עובדים לאזור והגדיל בהתאמה את הביקוש לדירות משרדים ונכסים מסחריים".

 

שתי עסקאות נוספות שביצעה קבוצת אופק בשנה האחרונה היו רכישת מרכז לוגיסטי מסחרי בשווי של 3.8 מיליון דולר במדינת קונטיקט, ובו דייר עוגן מרכזי – סטייפלס (Staples), חברה לציוד משרדי. עוד בפברואר השנה, החברה רכשה בניין משרדים בפילדלפיה בשווי של שבעה מיליון דולר, שבו דייר העוגן המרכזי הוא בית ההשקעות מריל לינץ' (Merrill Lynch).

 

בסך הכל ביצעה קבוצת אופק בשנה האחרונה השקעות בסך כולל של 52 מיליון דולר בארצות הברית. "כל העסקאות נעשו בשיתוף עם בנקים אמריקאים מקומיים שמימנו לנו את העסקאות בשיעור 70%, דבר המעיד כשלעצמו על האמון הרב בעסקאות שכן לא קל להשיג בימים אלו מימונים לנדל"ן בארצות הברית", מדגיש אברהמי. "תהליך קבלת אמון ומימון מבנקים אמריקאים הפך לקשה יותר ויותר בשנים האחרונות והסיבה לכך שהם בוטחים בנו ומספקים עבורנו את המימון לעסקאות היא בדיקות מעמיקות שלהם את העסקאות והיכרותם המתמשכת איתנו דרך עסקאות קודמות שביצענו החל בשנת 2014 והמוניטין המצוין שצברנו במהלך תקופה זו, וכמובן בזכות השותף המקומי שלנו שמוכר לבנקים בארצות הברית עקב ניסיונו רב השנים בשוק הנדל"ן המסחרי".

 

קובי אברהמי, מנכ"ל ובעל קבוצת אופק   קובי אברהמי, מנכ"ל ובעל קבוצת אופק צילום: אופק אינווסט השקעות אלטרנטיביות

 

פרויקט הדגל שבו השקיעה קבוצת אופק בישראל הינו מגדל המשרדים סקאי טאואר תל אביב ההולך ונבנה בימים אלו במרכז תל אביב – במתחם חסן ערפה, רחוב המסגר-פינת יצחק שדה בשווי של כ-430 מיליון שקלים. המגדל צפוי להיבנות עם 31 קומות של משרדים ומסחר, במתחם שבו ייבנו 14 מגדלים בתמהיל משולב מגורים, משרדים, מסחר ומלונאות. עוד מתוכננים במתחם: 25 דונם של פיאצה ירוקה עם בריכות אקולוגיות וקאנטרי קלאב תת קרקעי.

 

לדברי אברהמי, בצנרת ההשקעות של אופק עסקאות נוספות בישראל ובארצות הברית ותנופת ההשקעות צפויה להימשך ואף לגדול בעקבות הביקושים ההולכים וגדלים למוצרי ההשקעה של הקבוצה.

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"