שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן בינלאומי

נדל"ן בלאס וגאס: ההיצע מצטמצם ומחירי הבתים ממשיכים לעלות

מחירי הדירות והבתים זינקו באפריל ב־19.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בהתאחדות המתווכים של לאס וגאס מסבירים: "הביקוש גדול משמעותית מההיצע"

רונן ניב 12:4714.05.18

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

מחירי הבתים בלאס וגאס המשיכו להאמיר גם במהלך חודש אפריל 2018, בעוד ההיצע הדיור המשיך להצטמצם – כך מדווחת התאחדות המתווכים של לאס וגאס (GLVAR).

 

על פי ההתאחדות המתווכים המחיר הממוצע של בתים פרטיים שנמכרו באזור דרום נבאדה במהלך החודש שעבר עמד על 289 אלף דולר, ומדובר בעלייה של 3.2% ביחס לחודש מרץ האחרון, ובעלייה של לא פחות מ־16.1% ביחס לאפריל 2017. בהקשר הזה יש להוסיף נתון משמעותי נוסף המצביע על כך שמחירם הממוצע של הדירות והבתים בלאס וגאס עמד באפריל 2018 על 155 אלף דולר, עלייה של 19.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

האתגרים הגדולים: מלאי וזמינות

"זה בהחלט זינוק נכבד למדי", מדגיש כריס בישופ, נשיא התאחדות המתווכים של וגאס, "מדובר בעלייה מרשימה אפילו יותר מזו שנרשמה בשנה החולפת".

 

אחד הגורמים המרכזיים לעליית המחירים טמון בצמצום היקף היצע הבתים, ובישופ מתייחס לכך ומציין: "האתגרים הגדולים ביותר כעת נוגעים למלאי ולזמינות, כלומר למציאת נכסים שאנשים יהיו מוכנים להעמיד למכירה. במצב העניינים הנוכחי, הביקוש פשוט גדול משמעותית מההיצע".

לאס וגאס    לאס וגאס צילום: br_ruy/Pixabay

 

בישופ מעריך כי בעלי בתים רבים יותר היו שוקלים להעמיד את הנכס למכירה, לו היה היצע רב יותר של בתים לקנייה. לדבריו, מחקרים שנעשו באחרונה על ידי ההתאחדות הארצית של מתווכי הדירות, הראו כי יותר מ־70% מבעלי הבתים בארצות הברית סברו שמדובר בתקופה טובה למכור את הנכס.

 

ההיצע הנמוך עשוי גם להאט את קצב המכירות של בתים, שרשם עלייה לאורך השנים האחרונות. על פי הנתונים, באפריל האחרון נמכרו 3,571 בתים ודירות – עלייה של 0.4% במכירת בתים ו־4.5% במכירת דירות.

 

מי משלם במזומן?

בהתאחדות המתווכים מוסיפים כי 27.3% מעסקאות הנדל"ן באפריל 2018 התבצעו במזומן, כאשר בתקופה המקבילה אשתקד 27.5% מעסקאות הנדל"ן התבצעו בדרך זו. נתון זה מראה כי רכישת נכסים במזומן היא עדיין דרך מקובלת, אך פופולרית פחות מתקופת השיא שנרשמה בחודש פברואר 2013, כאשר 59.5 מעסקאות הנדל"ן התבצעו במזומן.

 

ובינתיים, בכמות המכירות המכונות "מכירות מצוקה" ממשיכה להירשם ירידה. על פי התאחדות המתווכים מכירות כאלו כמו גם מכירות של נדל"ן מעוקל היווו 2.5% בלבד מסך עסקאות הנדל"ן שבוצעו בלאס וגאס באפריל האחרון. באפריל 2017, אגב, העסקאות הללו היוו 8.4% מנתח המכירות.

 

היקף עסקאות הנדל"ן באזור לאס וגאס באפריל 2018 חצה את סכום 960 מיליון הדולרים בעסקאות הקשורות לבתים, והתקרב ל־117 מיליון דולר בעסקאות הקשורות לדירות. ביחס לשנה הקודמת, הרי שנרשמה עלייה של 17% בסכום העסקאות למכירת בתים ודירות.

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל רעננה זירת הנדלן
מנכ"ל קידר מבנים: "רעננה הולכת להריסה ובנייה - ואנחנו נהיה שם"
פאנל שהם זירת הנדלן
שכונת הדרים תחילה: כך ייראה הבום הנדל"ני בשוהם