$
אפליקציות

גוגל מביאה יכולות מציאות מוגברת למפות ולמצלמות הסמארטפונים

עד כה, יכולות פלטפורמת Lens היו זמינות רק באפליקציית התמונות של החברה; מעתה, יגיעו גם לשירות הניווט Maps ולמצלמות של יצרניות אנדרואיד רבות - אך לא לשל וואווי וסמסונג, ששולטות בטבלת המכירות

רפאל קאהאן 17:4809.05.18

Lens, פלטפורמת המציאות המוגברת של גוגל, עוברת דירה: מאז הושקה, היתה זמינה רק באפליקציית התמונות גוגל Photos ובתחילה רק במכשירי הפיקסל. עתה צפויה Lens להגיע לממשק המצלמה של מכשירי אנדרואיד רבים.

 

 

השירות, שנחשף בשנה שעברה, יתחיל לפעול בזמן אמת - כלומר, ניתן יהיה לכוון את עדשת המצלמה לעבר עצם ולקבל עליו מידע שנשען על מנוע החיפוש של גוגל. בנוסף, ישולבו יכולות מציאות מוגברת גם באפליקציית גוגל Maps - מה שיאפשר לכוון את הטלפון אל היעד ולקבל תצוגת חץ שתראה לאן עליכם לפנות. דווקא בתחום הניווט זה יכול להיות פחות נוח מלהביט במפה בתצוגה עילית, אך התכונה נראית מגניבה וכיפית.

 

 

 

 

גוגל לנס אולי אינו יישום שמהווה חידוש באופן אבסולוטי - אך הטכנולוגיה מאחוריו מעניינת. גוגל הודיעה ש-Lens תוטמע במכשירי LG, שיאומי, מוטורולה, נוקיה, TCL, וואן פלוס, אסוס ועוד - אך לא במכשירי וואווי וסמסונג, שתי החברות שמוכרות הכי הרבה מכשירי אנדרואיד בשוק המובייל. הסיבה היא שלשתי החברות יש פלטפורמות תוכנה שמתנגשות עם Lens: הכלי של גוגל נשען על כלי הבינה המלאכותית שלה, שמהווה תשתית תוכנה לפעולתו.

 

 

 

לסמסונג יש את הסייענית החכמה ביקסבי, שנשענת על תוכנה משלה - ולא הצליחה לצבור פופולריות בשוק בשל ביצועים ירודים ביחס למתחרות. וואווי, לעומת זאת, נשענת על תוכנת הבינה המלאכותית של מיקרוסופט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x