$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

הכסף של סופטבנק פוגש את הכישרון של ג'וקוביץ' וטכנולוגיה ישראלית

התאגיד היפני השקיע כ־10 מיליון דולר בחברה הישראלית, שמפתחת מערכת שמסוגלת לייצר ניתוחים חכמים של משחקי ספורט

מאיר אורבך 06:5825.04.18

קרן של תאגיד הענק היפני סופטבנק השקיעה כ־10 מיליון דולר בחברת הסטארט־אפ הישראלית PlaySight מכפר סבא שבין המשקיעים שלו ניתן למצוא את טיניסאי העל נובאק ג'וקוביץ' - כך נודע ל"כלכליסט".

 

ההשקעה נעשתה כחלק מסבב גיוס של 21 מיליון דולר שאותו החלה החברה ב־2017. השקעה זו, שבוצעה באמצעות קרן ייעודית להשקעות בחברות בשלבים מוקדמים, היא חלק מהתוכנית של התאגיד היפני להרחיב את השקעותיו בישראל בצורה משמעותית.

 

לסופטבנק קרן ענק המנהלת כ־100 מיליארד דולר. הקרן שהשקיעה בפלייסייט, הנקראת סופטבנק ונצ'רס, פועלת בנפרד ממנה ומנהלת כ־523 מיליון דולר. עד כה השקיעה הקרן בכמה חברות ישראליות, ובהן אינוביז העוסקת בתחום הטכנולוגיות לרכב האוטונומי וסאגונה העוסקת בשיפור חוויית הגלישה הסלולרית. בשיחה עם "כלכליסט" מאשר בן וויס, נציג הקרן בישראל, כי הקרן תרחיב את ההשקעות שלה בחברות ישראליות בשלבים מוקדמים.

 

 

מנכ"ל PlaySight חן שחר מנכ"ל PlaySight חן שחר צילום: אוראל כהן

 

 

פלייסייט פיתחה טכנולוגיה למגרשי ספורט חכמים, שמסוגלת לתעד ולנתח את הנעשה על המגרש. טכנולוגיה זו מיועדת בעיקר עבור שחקנים ומאמנים.

 

המגרש החכם של פלייסייט מכיל מצלמות המותקנות מסביב למגרש. אלו מקליטות, מנתחות ומשדרות את פעילות השחקנים. בנוסף, המערכת של החברה מתממשקת לחיישנים שאותם עונדים השחקנים, ללוח התוצאות ולכל מערכת נוספת המותקנת במגרש. המערכת יודעת לייצר שידורים חוזרים באופן אוטומטי ללא התערבות אדם, כלי אימון מתקדמים מבוססי מידע ופלטפורמת ענן המאפשרת לצפות, לערוך ולשתף את הווידיאו והנתונים.

 

ענפי הספורט העיקרים שבהם היא פעילה הם טניס, כדורסל וכדורגל. בין הלקוחות הבולטים של החברה: קבוצות ה־NBA גולדן סטייט ווריירס, פיניקס סאנס, אטלנטה הוקס, טורונטו ראפטורס ודאלאס מאווריקס; קבוצת הכדורגל הגרמנית הופנהיים; כל איגודי הטניס המובילים בעולם, ובהם האמריקאי, האנגלי, הצרפתי, האוסטרלי והגרמני.

 

 

 

מנכ"ל פלייסייט חן שחר אישר את ההשקעה. "נוכל להרחיב את הפעילות שלנו בצורה משמעותית גם לאסיה", אמר.

 

"החזון של פלייסייט הוא להפוך לפלטפורמה הטכנולוגית של עולם הספורט החובבני והמקצועי", אמר ג'יי צ'ו מסופטבנק ונצ'רס. "זה רק עניין של זמן עד שכל הספורט התחרותי יאמץ פתרונות וידיאו, ופלייסייט מציעה מודלים עסקיים חדשניים שיתאימו ללקוחות מכל הסוגים".

 

 

נובאק ג'וקוביץ' נובאק ג'וקוביץ' צילום: איי אף פי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x