$
משפט

בלעדי לכלכליסט

הסדר פשרה: יורשי מוטי זיסר ישלמו לבנק הפועלים 95 מיליון שקל

הבנק טען כי שותפו לשעבר של זיסר, עו"ד פיליפ מאייר הונה אותו יחד עם זיסר המנוח, בכך שהשניים הציגו הסכם מכר פיקטיבי כדי להסיר שיעבוד מנכס. ל"כלכליסט" נודע כי ברכה זיסר, אשתו של מוטי זיסר, בנם דוד ושותפם עו"ד פיליפ מאייר ישלמו את הסכום לבנק במסגרת הסדר גישור

גולן חזני 16:3714.02.18

הסדר פשרה בין יורשי מוטי זיסר לבנק הפועלים. ל"כלכליסט" נודע כי ברכה זיסר, אשתו של מוטי זיסר, בנם דוד ושותפם פיליפ מאייר ישלמו לבנק 95 מיליון שקל במסגרת ההסדר.  ההסדר בהושג בגישור בין הצדדים בפני השופטת בדימוס הילה גרסטלר. 50 מיליון שקל מהסכום הועברו כבר היום לבנק ו-45 מיליון שקל יועברו בסוף השנה.  

 

 

זיסר, שהיה יזם הקניונים הישראלי הגדול באירופה, ונפטר ביוני 2016, ניהל מאבקים עם בנק הפועלים שנמשכו גם לאחר מותו. הפועלים, הנושה הגדול של זיסר, השקיע מאמצים ומשאבים גדולים כדי לגבות את חובותיו של הטייקון לשעבר, שעמדו על כמיליארד שקל וביוני 2015 הגיש הבנק לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להכריז על זיסר כפושט רגל.

 

מוטי זיסר המנוח מוטי זיסר המנוח צילום: אוראל כהן

 

הבקשה הוגשה לאחר שהחברות הפרטיות של זיסר - אירופה ישראל ומרכזי שליטה, שבאמצעותן שלט איש העסקים המנוח בחברה הציבורית אלביט הדמיה - נכנסו להליכי כינוס ופירוק.

 

המאבק של הפועלים נמשך כאמור גם לאחר פטירתו של זיסר – הפעם מול העזבון שהותיר, ומול שותפו לשעבר של זיסר, איש העסקים היהודי-שווייצרי עו"ד פיליפ מאייר. השניים היו שותפים יחד עם בנו של זיסר, דוד, בעסקי מלונאות באירופה.

 

הבנק טען בתלונה למשטרה כי מאייר הונה את הבנק בצוותא עם זיסר המנוח, בכך שהשניים הציגו הסכם מכר פיקטיבי כדי להסיר שיעבוד מנכס. במקביל טען הבנק להברחת נכסים של זיסר ולעבירות נוספות. הצדדים הגיעו לגישור שארך יותר משנה ובסופו של דבר הגיעו לפשרה של 50 מיליון שקל שיועברו לבנק. עבור הפועלים מדובר בהישג שכן החוב כבר היה אבוד.

 

את הבנק ייצגו בתהליך עורכי הדין גיורא ארדינסט ותומר וייסמן ואלה השתמשו בחומר מודיעיני שאספה חברת בלאק-קיוב הישראלית בבעלות דן זורלא וד"ר אבי ינוס, ואשר הוגש לבית המשפט המחוזי.

 

באמצעות חומר זה השיג הבנק צו הקפאה מוחלטת של כל החברות של משפחת זיסר ושותפיהם העסקיים. בלאק-קיוב נשכרה על ידי הבנק לאתר נכסים של זיסר ברחבי העולם, ובין היתר איתרה רשת מלונות בבריסל, קומפלקס שלם של מלון וקניון באמסטרדם, רשת של דירות להשכרה בשטרסבורג בגרמניה וחברה בהונג קונג. בראש החברות הללו עמדו עו"ד מאייר וגורמים נוספים הקשורים לדוד זיסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x