• תפריט
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

באטרי ונצ'רס גייסה קרן של 1.25 מיליארד דולר

הקרן האמריקאית היא אחת מהפעילות ביותר בישראל ורשמה מספר אקזיטים בולטים. היא תשתמש בהון החדש כדי להרחיב הן את ההשקעות במיזמים צעירים וצומחים, והן בחברות בוגרות

מאיר אורבך 14:3006.02.18
קרן ההשקעות האמריקאית באטרי ונצ'רס גייסה שתי קרנות חדשות בשווי כולל של 1.25 מיליארד דולר. הקרן הראשונה תנהל 800 מיליון דולר ותשמש להשקעות בחברות בשלבים מוקדמים ואילו הקרן השניה תנהל 450 מיליון דולר, להשקעות בשלבים מאוחרים ופרייבט אקוויטי.

 

 

באטרי היא אחת המשקיעות הגדולות בהייטק בישראל; בין האקזיטים הבולטים שלה נמנות המכירה של אנוביט לאפל והמכירה של אקסטרים איי.או ל-EMC. הקרן מושקעת כיום בין היתר בסטראטוסקייל של אריאל מייזלוב, ויאר, זרטו, גארדיקור ואחרות. הקרן אף רכשה בעבר את חטיבת קוגניפיי מנייס והיתה מעורבת ברכישה של ביטוח ישיר. בשונה מקרנות אחרות, בהן לשותפים יש התמחות בשלבי השקעה, השותפים בבאטרי משקיעים בכל השלבים  - ממיזמים צעירים ועד חברות ותיקות (בהשקעת פרייבט אקוויטי).

 

סקוט טובין, שותף מנהל בקרן סקוט טובין, שותף מנהל בקרן צילום: battery.com

 

 

סקוט טובין, שותף מנהל של הקרן שיושב במשרדיה בהרצליה, אמר ל"כלכליסט": "אנחנו מגייסים קרן חדשה כל שלוש שנים בערך ואני חושב שאנחנו אחת הקרנות היחידות שיכולות להציע השקעות החלק משלבים מוקדמים ועד לשלב של צמיחה ופרייבט אקוויטי. כיום יש לנו בישראל שני שותפים ועוד שישה עובדים נוספים. אני חושב שהנוכחות שלנו בישראל מאוד חשובה והכרחית לעבודה מול החברות המקומיות.

 

בכל קרן חדשה שאנחנו מגייסים אנחנו רואים שכמות ההזדמנויות מחוץ לארצות הברית גדולה משמעותית מההזדמנויות שיש בתוכה. גם בקרן החדשה יהיו עוד הזדמנות להגדיל את את פורטפוליו ההשקעות שלנו כאן בישראל".

 

לדבריו, בשנים האחרונות הבינו חברות רבות בארץ שהן יכולות לגדול יותר מבעבר, ולממש את הפוטנציאל שלהן - מה שמצריך גיוסי הון מגופים פרטיים כדי להישאר פרטיות בעצמן לאורך זמן.

 

 

לבאטרי יש כיום חמישה משרדים - בבוסטון, שניים בסן פרנסיסקו, בהרצליה ובלונדון. המשרד הישראלי קם ב-2005 וטובין עבר לארץ ב-2008 כדי לחזק אותו. שותף מנהל נוסף היושב בישראל הוא איציק פרנפס. מאז שהחלה את דרכה ב-1983 השקיעה הקרן ב-385 חברות ללא השקעות בשלבי סיד ורשמה 59 הנפקות ו-154 מיזוגים ורכישות. הקרן אף הודיעה על מינויו של מורד אלחפד לתפקיד שותף כללי בקרן, לאחר שעבד בה מ-2008.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x