$
חדשות טכנולוגיה

תמונות קשות: GoPro מורידה תחזיות הכנסה ומפטרת מאות עובדים

יצרנית מצלמות האקסטרים צופה ירידה משמעותית בהכנסות והודיעה על מהלך פיטורים נרחב, על רקע ביקוש מאכזב למוצריה ברבעון האחרון. בנוסף, חתכה את משכורתו של המנכ"ל לדולר אחד

ניצן סדן 17:5608.01.18

חברת GoPro, יצרנית מצלמות האקסטרים, נקלעה למצוקה קשה: החברה הודיעה היום (ב') שהכנסותיה ברבעון האחרון יסתכמו בכ-340 מיליון דולר, לעומת צפי ל-470 מיליון, בשל ירידה בביקוש למוצריה.

 

 

כמו כן, הודיעה גו פרו שתצא מתחום הרחפנים, תפטר 254 מ-1,000 עובדיה ואף תבטל את משכורתו של ניקולס וודמן, המנכ"ל שלה. מניית החברה התרסקה ב-25% במהלך המסחר המאוחר בוול סטריט.

 

ניקולס וודמן, מנכ"ל החברה ניקולס וודמן, מנכ"ל החברה צילום: בלומברג

 

 

בניסיון למשוך את ציבור הקונים, הודיעה גו פרו שתחתוך את מחיר מצלמת הדגל Hero 6 מ-499 ל-399 דולר, מה שצפוי לצמצם את הכנסותיה ברבעון הנוכחי ב-80 מיליון דולר. כניסתה של גו פרו לתחום הרחפנים בסוף 2016 נראתה כמהלך מבטיח; מצלמות האקסטרים של החברה הפכו לחביבות על מטיסי המזל"טים הזעירים, כך שפיתוח כלי משלה נראה כצעד טבעי. ואולם, רחפני סדרת Karma שלה זכו למכירות מאכזבות. לטענת גו פרו, הוויתור על שוק הרחפנים נובע מרגולציה כבדה ותחרות אינטנסיבית.

 

 

 

"גו פרו מחויבת להיפוך מגמת עסקיה ב-2018", מסר וודמן, ואמר כי "מפת הדרכים שלנו, בצירוף מודל צמצום הוצאות התפעול, תאפשר לחזור לרווחיות ולצמיחה בחצי השני של השנה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x