$
משפט

בכפוף לשימוע: כתב אישום נגד סמנכ"ל הכספים לשעבר בנגב קרמיקה על עבירות שוחד

לפי החשד, רכז ברשות המסים קיבל שוחד מסמנכ"ל הכספים לשעבר אביהו איבשיץ ובתמורה סייע לקבוצת נגב קרמיקה וקידם אינטרסים אישיים של איבשיץ

עמרי מילמן 14:3829.08.17

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לאביהו איבשיץ, סמנכ"ל כספים לשעבר בנגב קרמיקה ולמשה שועה, רכז ברשות המסים, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתב אישום, בכפוף לשימוע, בחשד לעבירות שוחד.  

לפי כתב החשדות, שועה היה חלק מחולייה ברשות המיסים שטיפלה בתיקי הניכויים של קבוצת נגב קרמיקה. במסגרת הטיפול בקבוצה, לקח שועה מאיבשיץ שוחד ובתמורה סייע לו ולקבוצת נגב קרמיקה בהתנהלות מול רשות המסים, וכן קידם אינטרסים אישיים שלו ושל הקבוצה מול הרשות.

 

אביהו איבשיץ אביהו איבשיץ צילום: אוראל כהן

 

 

במקביל, איבשיץ דאג כי שועה יקבל יחס מועדף בחברה, ועל פי החשדות איפשר לו לקבל סחורה בגובה עשרות אלפי שקלים עבור שיפוץ ביתו בשתי הזדמנויות שונות. שועה שילם את חובו על הסחורה רק שנים אחר כך, לאחר פיטוריו של איבשיץ ובעקבות דרישה מעורך הדין של החברה.

 

בינואר השנה המליצה המשטרה על העמדתו של שועה לדין בחשד לעבירת שוחד, ובמרץ האחרון רשות ניירות ערך המליצה להעמיד לדין את איבשיץ יחד עם מנכ"ל החברה אבי מוטולה לאחר שמצאה תשתית ראייתית לעברות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין.

 

החקירה החלה בעקבות פנייה יזומה של רשות המסים לפרקליטות ולמשטרה.

 

בין העבירות שנבדקו נמנות בין היתר הכללת פרטים מטעים בדו"חות כספיים, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד ושיבוש מהלכי משפט. זאת בעקבות חקירה שהעלתה כי כי בין 2011 - 2014 כללו הדו"חות הכספיים של החברה פרטים מטעים מהותיים, שהם תוצאה של פעילות תרמיתית מכוונת ושיטתית שהובלה ע"י מספר נושאי משרה בחברה בניהם איבשיץ ומוטולה.

 

מאותה חקירה עלה כי היקף הפרטים המטעים בדו"חות החברה מסתכם בעשרות רבות של מיליוני שקלים.

 

החוק קובע כי לשני החשודים יש זכות להליך שימוע בפרקליטות מיסוי וכלכלה בטרם תתקבל ההחלטה האם להגיש נגדם כתב אישום או לא. התיק נחקר ע"י משטרת ישראל, בליווי עו"ד הילה גבאי מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

עורך דין אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון מסר כי "משה שועה התנהל על פי כל הכללים והנהלים ולא נפל פגם בהתנהלותו ואנחנו סמוכים ובטוחים שנסדיר את העניין מול הפרקליטות בשימוע."

 

עורך דינו של איבשיץ, דב גלעד כהן ממשרד ברטל-כהן, מסר שעמדתו הסדורה לדברים תובא בפני הפרקליטות בהקדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x