$
משפט

פרסום ראשון

פרשת הצוללות: המדינה הקפיאה לצ'ייני 100 אלף דולר

על פי הסדר לביטול הקפאת חשבונותיו של מפקד חיל הים לשעבר האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום החשוד במסגרת פרשת הצוללות, צ'ייני יעביר לקרן החילוט 372 אלף שקל שיוקפאו ואם יורשע בהמשך - יחולטו

זוהר שחר לוי 16:5318.07.17

מפקד חיל הים לשעבר, האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום יעביר לקרן החילוט 372 אלף שקל שיוקפאו ובהמשך יחולטו, אם יורשע. כך נודע ל"כלכליסט". מרום נעצר ושהה במעצר בית במסגרת פרשת הצוללות וזאת בחשד כי קיבל טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניו של מיקי גנור, נציג טיסנקרופ הגרמנית.

 

בשבוע שעבר, בטרם נעצר, תפסה המשטרה את חשבונות הבנק של מרום. במשטרה בודקים אם מרום דחף למינויו של גנור כנציג החברה הגרמנית במקום ישעיהו ברקת שהיה עד אז נציגה והאם השפיע על קבלת העסקה לרכישת הצוללות מטיסנקרופ.

 

צ'ייני מרום צ'ייני מרום צילום: יובל חן

 

 

במקביל, נבדק במשטרה האם בתמורה לכך קיבל מרום כספים לחשבונות בנק שלו בחו"ל מגנור ואחרים, כלומר, טובות הנאה או שוחד. כעת מתברר כי שווי טובות ההנאה שעל פי החשד קיבל מרום עומד על כ-100 אלף דולר. כך עולה מהסדר לביטול הקפאת חשבונותיו שהושג עם פרקליטיו עו"ד אייל רוזובסקי וציון אמיר ומול רפ"ק מיכל לב ארי מהיאל"כ (היחידה הארצית לפשיעה כלכלית).

 

על פי ההסדר, מרום יעביר לידי קרן החילוט סכום של 372 אלף שקל משלושה חשבונות בנק שונים שברשותו. לאחר שיועברו הכספים הללו לחשבון האפוטרופוס הכללי, תשחרר המשטרה שבעה חשבונות בנק של מרום שנתפסו עוד בטרם נעצר. הכספים הללו יישמרו בקרן החילוט למשך 180 יום ובהמשך, במידה ומרום יועמד לדין או יורשע – תבקש המדינה לחלט את הכספים הללו.

 

מרום, מפקד חיל הים לשעבר, השתחרר מהצבא בדרגת אלוף בשנת 2011. הוא מחזיק כיום בארבע חברות: או.די.אס שירותי קידוח אופשור, סלקטמדיה אינטרנשיונל, את"נ-אפ וחברת מרום אליעזר תכנון אסטרטגי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x