• תפריט
משפט

בוטלה מכירת דירתו של אליעזר פישמן בתל אביב לבתו

דירתו של איש העסקים פושט הרגל ברחוב חיסין תימכר לנחום אטרקצ'י ב-7.1 מיליון שקל; הסיבה: במקרה של מכירה לקרוב משפחה של פישמן יחויב הרוכש במס שבח מלא, שייגרעו מקופת פשיטת הרגל

זוהר שחר לוי 18:5906.07.17
דירתו של איש העסקים שהוכרז פושט רגל, אליעזר פישמן, תימכר לנחום אטרקצ'י ב-7.1 מיליון שקל, כך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב שביטל את מכירת הדירה ברחוב חיסין בעיר לבתו ענת מניפז.

 

 

 

מדובר בדירה בת ארבעה חדרים (שאוחדו לשלושה) בקומה ראשונה מתוך ארבע קומות בשטח של 145 מ"ר והיא כוללת חניה צמודה.

 

משמאל: ענת מניפז משמאל: ענת מניפז צילום: יאיר שגיא

 

לפני כחודשיים הודיע המנהל המיוחד לנכסיו של פישמן, עו"ד יוסי בנקל, לבית המשפט כי לאחר התמחרות שקיים הוא מבקש לאשר את מכירת הדירה לבתו של פישמן תמורת 7.13 מיליון שקל. אולם לאחרונה פנה שוב בנקל לבית המשפט וביקש לבטל את המכירה ולאשר את המכירה למציע שהגיע למקום השני בהתמחרות - אטרקצ'י.

 

הסיבה לשינוי עמדתו של המנהל המיוחד נובעת מעמדת רשות המסים שלפיה במכירה לקרוב משפחתו של פישמן יחויב הרוכש במס שבח מלא בסכומי עתק, שייגרעו מקופת פשיטת הרגל. במכירה לאדם שאינו קרוב משפחה יתאפשר שימוש בפטור ממס במכירת נכס המגורים. בעקבות עמדת רשות המסים הסכימה בתו של פישמן לביטול העסקה.

 

 

 

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, קיבל את הבקשה ואישר את המכירה לאטרקצ'י תוך ביטול העסקה מול מניפז. לדבריו, מטרה עיקרית בהליכי חדלות פירעון היא מקסום תמורת מימוש הנכס כדי לשלם לנושים דיבידנד מירבי.

 

"נוכח הנסיבות שהתחוורו", כתב אורנשטיין בהחלטתו, "ההסכם עם מניפז מחייב תשלום מס בסכומים ניכרים ביותר, עדיפה התקשרות עם צד רחוק שתביא לחיסכון ניכר במס שבח. לכן עדיף לבטל את ההתקשרות עם מניפז ועל כך אין חולק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x