• תפריט
נדל"ן עולמי

הבית היקר ביותר בשוויץ מוצע למכירה תמורת 72 מיליון דולר

אחוזת "דומיין פרה סאן ז'אן" ממוקמת בפרבר היוקרתי ואנדוברה הסמוך לג'נבה וכוללת מרתף יינות, אורווה שהוסבה לבית אורחים, מבנה למגורי צוות ונוף המשקיף למון בלאן. צפו בתמונות

שירות כלכליסט 18:1419.06.17
אחוזה שוויצרית, שבבעלותה של ענף ממשפחת יצרני הפסטה "ברילה" מזה עשורים ארוכים, עומדת למכירה תמורת 70 מיליון פרנק שוויצרי (72 מיליון דולר).

 

האחוזה, "דומיין פרה סאן ז'אן", משתרעת על פני כ-16 קמ"ר מחוץ לג'נבה, בפרבר היוקרתי "ואנדוברה". הנכס הוא כיום הבית היקר ביותר בשוק הנדל"ן השוויצרי. זאת על פי הסוכן אלכסנדר קראפט מזרוע הנדל"ן הבין-לאומי של בית המכירות סות'בי, מונקו.

 

בעלי של האחוזה, ריקרדו ברילה, הוא נצר למשפחת ברילה שייסדה את מוצג הפסטה הידוע בעולם. הוא אמר כי הענף של משפחתו מכר את מניותיו בחברה בשנות ה-70 כשהוריו עברו מאיטליה לשווייץ. החברה כעת בבעלותם של דודניו.

 

ברילה, שהינו בנקאי, אמר שהוא עבר להתגורר בדומיין פרה סאן ז'אן כנער צעיר בשנות ה-70. לאחר שקיבל את האחוזה בירושה לפני שנים מספר, אמר כי אשתו ערכה שיפוץ מקיף של המקום והוא כעת נראה מודרני יותר.

 

הבית עומד על רקע המון בלאן, ושטחו הוא כ-880 מ"ר. יש בו 4 חדרי שינה, מרפסת, מרתף וחדר יינות מקורי של המבנה. האורווה המשופצת משמשת כיום כבית אורחים, ובו 5 חדרי שינה, מטבח וחניון. אורווה נוספת משמשת כיום כמגורי צוות. ברילה מחזיק אישורים לבניית שני מבנים נוספים בשטח האחוזה.

 

ברילה אומר כי בתחילה התכוונו הוא ואשתו להתגורר באחוזה עם תום השיפוצים אולם תוכניותיהם השתנו מאז והם מבקשים לעבור לאיטליה.

 

הכניסה לבית. אשתו של ברילה ערכה שיפוץ מקיף למקום הכניסה לבית. אשתו של ברילה ערכה שיפוץ מקיף למקום צילום: SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY FRANCE

 

 

אחד מחדרי הבית אחד מחדרי הבית צילום: SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY FRANCE

 

 

 צילום: SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY FRANCE

 

 

 צילום: SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY FRANCE

 

 

 צילום: SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY FRANCE

 

 

 צילום: SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY FRANCE

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x