שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

השמאי הממשלתי: הרכבת הקלה לא השפיעה על תשואת הנכסים המניבים בסביבתה

השמאי טל אלדרוטי התייחס בסקירה למחצית השנה הראשונה של 2016; לטענתו התשואות על המשרדים נותרו ללא שינוי, אך לעומת זאת נרשמה ירידה קלה בתשואה על נכסים מניבים בלוגיסטיקה ותעשייה

דותן לוי 14:4728.05.17

הנכסים המניבים שנמצאים בסביבת עבודות הרכבת הקלה בת"א לא סבלו מירידה בתשואה, כך קובע השמאי הממשלתי בסקירה שפרסם היום (א') לנכסים מניבים במחצית השניה של שנת 2016. סקירת השמאי בוחנת את נתוני התשואה בפועל בנכסים שבהם בוצעה עסקת שכירות ועסקת מכר, כאשר בתקופה זו נדגמו כ-80 נכסים מניבים של משרדים, מסחר, מבני תעשיה ולוגיסטיקה.

 

בשורה התחתונה, מציין השמאי טל אלדרוטי, כי למעט שינוי קל בתשואה על נכסי תעשיה ולוגיסטיקה לא השתנו התשואות על הנכסים המניבים. כך, בדומה למחצית הראשונה של 2016, התשואה על משרדים נותרה על שיעור של 7.8%, התשואה על נכסים מסחריים עומדת על שיעור של 7.6%, ואילו התשואה על נכסי תעשיה ולוגיסטיקה עומדת על על 7.9%, לעומת 8% במחצית הראשונה של 2016.

 

עבודות הרכבת הקלה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב עבודות הרכבת הקלה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב צילום: יובל חן

 

השמאי ייחס את האטרקטיביות של ההשקעה בנכסים מניבים בין היתר לירידה בתשואות על האג"ח הממשלתיות, להיעדר חלופות אטרקטיביות, ולמצבו הטוב של המשק אשר נהנה בין היתר עלייה בצמיחה הפרטית, נתוני אבטלה נמוכים וחוסנו של שוק העבודה. אשר המשיכו לנתב חלק מאפיקי ההשקעה לשוק הנדל"ן. בנוסף ציין השמאי, כי למרות הצפי לעודף בשטחי משרדים בעיקר באזור המרכז, קצב התחלות הבניה דומה לזה של החציון הקודם. המשמעות היא שבשלב זה המשקיעים מתעלמים כמעט לחלוטין מההשלכות העתידיות על השקעתם בשל ההצפה בשטחי משרדים וממשיכים להזרים כספים לענף זה אשר נהנה מיציבות יחסית נכון לעכשיו.

 

עוד ציין השמאי כי אזור המרכז עדיין נהנה מיציבות ומסיכון נמוך מזה של הפריפריה שבה שיעורי התשואה מעט גבוהים יותר בשל מרכיבי סיכון המשקללים את האיתנות.

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x