שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אקדמיה

נשיא חדש לאוניברסיטה העברית: פרופ' אשר כהן

פרופ' כהן, המכהן כרקטור העברית זה 5 שנים, יומלץ להיות הנשיא הבא של האוניברסיטה בירושלים על ידי ועדת האיתור. זאת במקום פרופ' מנחם בן ששון. הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיה והינו חוקר בתחום המדעים הקוגניטיביים

ספי קרופסקי 12:3117.05.17
פרופ' אשר כהן המכהן כרקטור העברית יומלץ להיות הנשיא הבא של האוניברסיטה, כך הודיעה היום (ד') ועדת החיפוש שמונתה על מנת לאתר מחליף לנשיא הקודם, פרופ' מנחם בן ששון. הוועדה בראשות יו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה, מיכאל פדרמן, בחרה בפרופ' כהן פה אחד. ההמלצה תובא לאישור חבר הנאמנים בקרוב.

 

פרופ' אשר כהן מכהן בתור רקטור האוניברסיטה בחמש השנים האחרונות. הוא סיים תואר בוגר בכלכלה ותואר מוסמך ודוקטורט בפסיכולוגיה, כולם באוניברסיטה העברית. לאחר מכן, יצא ללימודי פוסט-דוקטורט באוניברסיטת אורגון בארה"ב וכיהן בתור מרצה בכיר באוניברסיטת אינדיאנה.
בתחילת שנות ה-90 שב למחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ובמקביל מילא מגוון תפקידים ניהוליים בהם ראש ארגון הפרופסורים באוניברסיטה. בין השנים 2008-2012 כיהן פרופ' כהן בתפקיד ראש המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה ולאחר מכן מונה לתפקיד רקטור האוניברסיטה, תפקיד אותו הוא ממלא עד היום.
פרופ' אשר כהן פרופ' אשר כהן צילום: אוהד צויגנברג

 

פרופ' כהן הוא חוקר בתחום המדעים הקוגניטיביים. מחקריו מתמקדים בקשרים שבין מערכת התפיסה האנושית למנגנוני התגובה של האדם, במצבים בהם נדרשת תגובה מוטורית מהירה במיוחד. במסגרת מחקריו פיתח פרופ' כהן, בין היתר, מודל תיאורטי המנבא בהצלחה באילו מצבים ביצוע שתי מטלות במקביל כרוך בירידת יכולת ובאילו לא.

 

פרופ' כהן, שיהיה הנשיא ה-14 של האוניברסיטה, צפוי להתמודד עם אתגרים לא קלים ובראשם המשבר הפיננסי שעמו המוסד היוקרתי מתמודד בשנים האחרונות. דו"ח פיננסי של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) חשף בשנה שעברה כי לאוניברסיטה העברית גירעון כולל של 100 מיליון שקל, הנובע בעיקר מהפנסיה התקציבית שהיא סוחבת על גבה ואשר מגיעה ל־20% מהוצאותיה.

 

כלכליסט באייפד - חוויה אינטראקטיבית שעוד לא נראתה בישראל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x