$
בין הכסאות

קפיטליזם 3.0

הכל אישי: שירלי פינטו מתמחה במשפטים - "רמת ההכלה במשרד גבוהה"

פינטו: "במשרד העבירו סדנה קצרה בשפת הסימנים להעלאת המודעות, ועל הדרך גם למדו מילים בסיסיות לתקשורת. הישיבות וההשתלמויות מונגשות עם תרגום מקצועי קבוע"

גיל קליאן 08:0704.01.17
מי אני: שירלי פינטו, בת 27. נשואה וחיה בגבעתיים.

 

המגבלה: חירשות. אני פחות מתחברת לסמנטיקה הזאת. מאמינה שהחברה היא מגבילה, ולא האדם עצמו. אני לא רואה בחירשות מוגבלות, אלא זהות, תרבות ושפה. אני חירשת מלידה, נצר לשושלת חירשים, דוברת שפת הסימנים כשפת אם.

 

עבודה: בעבר הייתי מנהלת המועדון לילדים חירשים וכבדי שמיעה של עמותת שמע, כיום אני מתמחה למשפטים במשרד עו"ד פירט, וילנסקי מזרחי כנעני ושות' (FWMK), ונמנית עם מייסדי המרכז הישראלי ללימודי חירשות. פעילה פוליטית־חברתית לקידום זכויות חירשים דוברי שפת הסימנים ולקידום שפת הסימנים וההכרה בה. כיום אני המתמחה היחידה בארץ שהיא חירשת וגם דוברת שפת הסימנים.

שירלי פינטו שירלי פינטו צילום: אוראל כהן

 

הנגשת סביבת העבודה: "בראיון הראשון הבאתי איתי מתורגמנית לשפת הסימנים, והתפלאתי לראות את ההכרה וההכלה של המראיינים, עורכי הדין עפר פירט ואור נוי. המשרד מעולם לא נתקל במתמחה חירש דובר שפת הסימנים, אבל מהר מאוד הם התחילו ללמוד להתקשר בצורה ברורה ולשמור על קשר עין. הדהים אותי לראות שרמת ההכלה והכרה במשרד מאוד מאוד גבוהה. היתה גם סדנה קצרה בשפת הסימנים להעלאת המודעות, ועל הדרך המשרד גם למד מילים בסיסיות לתקשורת בשפת הסימנים. הישיבות וההשתלמויות מונגשות עם תרגום מקצועי לשפת הסימנים באופן קבוע".

 

חלומות: "אני רואה את עצמי נבחרת לכנסת. הגיע הזמן לחבר כנסת חירש דובר שפת הסימנים שייצג אוכלוסייה גדולה, בדומה למדינות רבות באירופה ובארצות הברית".

 

יחס החברה: "נעשית עבודה רבה בשטח על ידי פעילים ברחבי הארץ ועמותות וארגונים למיניהם, זה מאבק קריטי, עיקש ויום־יומי. אפשר לומר שמאז קום המדינה עד היום נעשה מינוף אדיר בתחום הזה, גם בחקיקה וגם בשטח. יש תמיד לאן לשאוף ויש תמיד מה לתקן. מבחינת אוכלוסיית החרשים וכבדי שמיעה בישראל, לצערי הם מודרים ומופלים על בסיס יומי, גם בתעסוקה, גם בשירותי חירום שאינם נגישים, גם לא במצב של חיים ומוות, בבנקים, בבתי חולים, בקופות חולים ובכל תחומי החיים בגלל חוסר מודעות חמור מאוד. הגיע הזמן שישראל תצטרף למדינות המערב, ותיתן לגיטימציה חוקית לשפת הסימנים ותכיר בה בכל תחומי החיים – בחינוך, בתעסוקה, ברשויות הממשלתיות ובחברות הפרטיות. חירשים וכבדי שמיעה צריכים לקבל את התמיכה החוקית ואת כל התמיכה להכרה בהם, ובשפתם הטבעית. עם עבודה משותפת ותמיכה אמיתית מהציבור הרחב, אני מאמינה שזה יקרה יום אחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x