$
הייטק והון סיכון

אהרון אהרון, מנכ"ל אפל ישראל, התמנה למנכ"ל הרשות לחדשנות

אהרון כיהן כמנכ"ל אפל ישראל משנת 2011 והיה אחראי להקמת מרכז הפיתוח של החברה בישראל. המינוי מגיע שנה לאחר הקמת הרשות

מאיר אורבך 18:0026.12.16

בדיוק שנה מאז שקמה הרשות הלאומית לחדשנות, היא בחרה את אהרון אהרון, מנכ"ל אפל ישראל עד המינוי, לתפקיד המנכ"ל. המינוי המפתיע יאפשר לרשות לצאת לדרך מסודרת ב-2017. אהרון אהרון מכהן משנת 2011 כסגן נשיא טכנולוגיות חומרה ומנכ"ל אפל ישראל. אהרון מילא בעבר שורה של משרות בכירות במשק הישראלי ביניהן מנכ"ל ויו"ר חברת קמרו, יו"ר חברת דיסקרטיקס, מנכ"ל חברת סיברידג' וכן כיהן בשורה של תפקידים בכירים במספר חברות טכנולוגיה מובילות, כמו צורן, IBM וכדומה.

 

במסגרת תפקידו יהיה אמון על הובלת השינוי שעברה רשות החדשנות ועל חיזוק והובלת החדשנות הישראלית תוך יצירת תשתית מבנית יציבה ותמיכה באקוסיסטם הקיים. עדיין לא ידוע מי יחליף את אהרון אהרון בחברת אפל, והחברה בוחנת כעת מספר מועמדים.

 

אהרון אהרון. התמנה למנכ"ל אפל ישראל ב-2011 אהרון אהרון. התמנה למנכ"ל אפל ישראל ב-2011

 

אהרון אהרון היה המנכ"ל הראשון של אפל בישראל, ולמעשה הקים את מרכז הפיתוח והיה אחראי לגיוס מאות עובדים המפוזרים כיום בחיפה ובאזור המרכז. המרכז בישראל נחשב אסרטגי מאוד לאפל וזכה לביקור של טים קוק במשרדי החברה בהרצליה.

 

בתגובה לבחירה אמר, אבי חסון, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה: "מדינת ישראל רואה בחדשנות משאב יקר ערך, ופועלת לחיזוקה תוך ביסוסה כנכס לאומי משמעותי בשגשוג הכלכלה הישראלית. מינויו של אהרון אהרון לכהן כמנכ"ל הרשות הינו בבחינת הצהרה על החשיבות הרבה אשר מייחסת מדינת ישראל לנושא ועל החובה למנות אדם עתיר ניסיון ובעל יכולת לקחת את נושא החדשנות צעד אחד קדימה. אני מאחל לאהרון הצלחה ובטוח כי ניסיונו בשוק יהווה נכס אמיתי למדינת ישראל ויצעיד אותה לעבר העתיד. אלו ימים מרגשים – לאחר למעלה מ-40 שנה בהן לשכת המדען הראשי, שירתה נאמנה את התעשייה הישראלית ותרמה לפריחת ענף ההייטק, מתמנה מנכ"ל חדש להוביל את רשות החדשנות. אני אלווה אותו בתחושת אחריות רבה בפתחו של פרק חדש זה.

 

"מדובר בשינוי אסטרטגי בתפישת המשימה של רשות החדשנות: האתגרים הנפרסים בפני התעשייה והממשלה כחלק ממשימה זו הם שונים ומורכבים יותר. בעת הזו, נדרש לרשות מנכ"ל בעל הכישורים ליצוק תוכן לחזון של שגשוג כלכלי למשק ולחברה בישראל באמצעות חדשנות טכנולוגית תוך העצמת ישראל כמרכז חדשנות עולמי".

 

אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות הנבחר, אמר בתגובה: "אני שואף לשמר את הניסיון, הידע והמומחיות שנצברו לאורך עשרות שנים בלשכת המדען הראשי תוך הפיכתנו

לגוף שפעילותו מהירה, יעילה ואפקטיבית יותר ומסוגל להפוך לסוכנות החדשנות הטובה בעולם. אני מייחס חשיבות רבה להעצמת השותפות בין הממשלה לתעשייה ושואף כי הארגון בהובלתי ישרת היטב את התעשייה, יהיה בקיא באתגרים עימם מתמודדים קהלים שונים, יהיה מסוגל להגיב להם במהירות וביעילות תוך בחינה מתמדת של המגמות המתהוות והעתידיות בתעשיית החדשנות. ממשלת ישראל, שמכירה בצורך האסטרטגי לתמיכה בתעשיית החדשנות, בחרה לבצע מהלך אסטרטגי לעתידה של מדינת ישראל באמצעות הקמת רשות החדשנות ויש בכוונתי לרתום את כל הגופים הרלוונטיים לטובת משימה לאומית זו ולהקדיש לה את מלוא המשאבים הנדרשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x