$
חדשות טכנולוגיה

פרטנר: שירות הטלוויזיה החדש יתבסס על אנדרואיד TV

בחברה עבדו עם גוגל על מנת להציע חבילת שכוללת גם את התוכן של פרטנר וגם את שלל השירותים של גוגל: אפליקציות, פיצ'רים ומשחקים

עומר כביר 16:2214.12.16

שירות הטלוויזיה של פרטנר יתבסס על אנדרואיד TV, מערכת ההפעלה של גוגל לטלוויזיות חכמות וממירים – כך הודיעה היום (ד') החברה.

 

לדברי פרטנר, הם עבדו בשיתוף פעולה עם גוגל על מנת להתאים את ממשק ההפעלה של המערכת לצרכים שלהם. "התוצאה היא חבילה אחת שכוללת גם את התוכן שלנו ואת הערוצים, וגם את הגן הפתוח, האפליקציות והפיצ'רים של גוגל, שמשלבים בין המערכת שלנו לתוכן הפתוח. זה ממיר, עם שירות טלוויזיה אמיתי. לא סטרימר, לא דונגל ולא אפליקציה", נמסר ל"כלכליסט".

 

איציק בנבנישתי מנכ״ל פרטנר איציק בנבנישתי מנכ״ל פרטנר צילום: צביקה טישלר

 

אנדרואיד TV מספקת פלטפורמה בעבור יצרניות מכשירים וממתאימה את מערכת ההפעלה אנדרואיד למסך הגדול. היא מספקת גישה לפליי סטור, חנות האפליקציות של גוגל, שם ניתן להוריד אפליקציות סטרימינג, משחקים ועוד, שהותאמו עבורה, וכוללת יכולות כמו חיפוש קולי או הצגת מסך של מכשירים אחרים על גבי הטלוויזיה.

 

במקביל, מפעילה גוגל מסלול לספקיות טלוויזיה שמאפשר להן לקחת את מערכת ההפעלה ולהתאים אותה לצרכיהן. פרטנר תעבוד במסלול זה ולא תשתמש בגרסה הגנרית של אנדרואיד TV, אלא כזו שעברה התאמה מיוחדת, הן מבחינת הממשק שהותאם למשתמשים ישראלים, הן מבחינת העיצוב שיהיה ברוח המותג, והן מבחינת שילוב התכנים.

 

בחברה מדגישים שלא מדובר באפליקציה. "זה לא כמו שסלקום עשו עם אפל", אמרו בחברה. "זו מערכת ההפעלה של הממיר שלנו. זה לא מוצר מדף שקנינו ועכשיו אנחנו היבואנים. אם יש לך הוט וטלוויזיה חכמה ואתה רוצה לראות נטפליקס אתה צריך לצאת מממשק של הוט ולהיכנס לטלוויזיה החכמה. גם סלקום, כשהם באפל TV, הם אפליקציה והתוכן שלהם נפרד מהתכנים האחרים".

 

פרטנר מציעה שירות שונה: "כשתפתח את הקופסה תגיע לעולם של פרטנר, שבו אנחנו שולטים בחוויית המשתמש, וזה היתרון הגדול בפלטפורמה", אומרים בחברה. בעולם זה, התכנים השונים שתציע פרטנר – בין אם VOD ובין אם ברודקאסט – יהיו במרכז חוויית המשתמש, כאשר אפליקציות שהורדו מהפליי סטור (השירות יספק גישה לכל אפליקציות האנדוראיד TV שזמינות בישראל) ישולבו בצורה בולטת פחות אך עדיין יופיעו לצד התכנים של פרטנר ותחת אותו ממשק. אנחנו עושים שימוש בטכנולוגיה המתקדמת בעולם בתחום הטלוויזיה הביתית. זה לא יהיה שירות שלקוחות יחפשו וימצאו או לא ימצאו. זה הדור הבא של הטלוויזיה – שילוב בין העולם הפתוח של האפליקציות לגן סגור שמפעיל מנהל".

 

אף שבחברה לא אומרים זאת באופן מפורש, נראה שהשירות החדש צפוי לכלול גם יכולות חיפוש, שיתבססו כמובן על מנוע החיפוש של גוגל. וזאת, בניגוד לסלקום TV שנכון לעכשיו לא מציע יכולות שכאלו. "זו הפלפטורמה מספר אחת בעולם בחיפוש, כנראה שיהיו יכולות כאלו", אמרו בפרטנר.

 

בנוסף, עתידה פרטנר לספק את השירות למכשירים אחרים תומכי אנדרואיד TV, אם כי לא ברור בשלב זה באיזה היקף. "יהיה מערך של אפליקציות שיהיה זמין עם השקה וירחיב את הגישה למכשירים נוספים", אמרו בחברה. "אנחנו נשתמש בתשתיות של אנדוראיד בחוכמה כדי להביא את התוכן שלנו לכל פלטפורמה".

 

השימוש באנדרואיד TV יכול להפוך לקילר-אפ של השירות של פרטנר, בהנחה שהחברה תצליח לעמוד ברף התכנים שמציבה כיום סלקום. יס והוט מציעות פלטפורמה סגורה שמספקת גישה רק לתכנים שלהן. סלקום TV אמנם זמין באפל TV, אבל כאפליקציה בתוך הממיר החכם ולא כגורם המרכזי שמעצב את חוויית המשתמש בו. הממיר של פרטנר, מנגד, אם יצליח לשלב בצורה חכמה ומושכת בין חוויית הצפייה המסורתית שמוכרת מיס, הוט והממיר הרגיל של סלקום TV, לבין עולם האפליקציות הנרחב של אנדרואיד יכול להתברר ככלי נשק משמעותי במערכה על השליטה בשוק הטלוויזיה המקומי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x