$
משפטיפ

כיצד הפך הלקוח לבולש אחר עצמו

הדחף הבלתי נשלט לעשות שימוש ברשתות החברתיות ולשתף חברים שאת חלקם אתה מכיר וחלקם לא במעשיך, הוביל לא אחת להפללה עצמית מבלי שבכלל נחשוב על כך

בשיתוף משפטיפ - נונה אדיר 11:2706.12.16

המגמה נפוצה במיוחד בקרב אותם "מכורים" שאינם יכולים לפסוע צעד אחד מבלי להנציח ולתעד עצמם תוך שיתוף העולם כולו. בכך למעשה הופך אדם לבולש אחרי עצמו.

 

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בדרך בה עורכי דין נעזרים ברשתות החברתיות בזמן ניהול תיקי גירושין, שהרי המידע אותו ניתן לדלות מהרשתות החברתיות הינו עדכני, אמין וכמובן חינמי. למעט אין ספור תמונות מהן ניתן ללמוד על פעילותו של אדם, הרי שאתרים אלה אף מציגים את מיקומו של אותו אדם במועד מסוים. 

 

עו"ד רועי קורץ, מבכירי עורכי הדין בתחום הגירושין, שיתף אותנו במספר מקרים אקזוטיים בהם נתקל בשנים האחרונות.

 

כך לדוגמא, מספר עו"ד קורץ, כי באחד התיקים הודיע בעל לאשתו כי עליו לצאת להשתלמות מטעם החברה בה הוא מועסק. עם הגעתו למלון בו נערכת ההשתלמות, טרח הבעל להצטלם ולתייג עצמו בפייסבוק. כשעתיים מאוחר יותר התריעה הפייסבוק כי גברת מסוימת עשתה צ'ק-אין באותו מלון ממש. צד ג' שהינו חבר של שני הצדדים הבחין במקריות והסב את תשומת לב בעלה של אותה גברת שהזניק למקום חוקרים אשר תיעדו את בני הזוג יחדיו. כמובן שלימים, התמונות בפייסבוק תועדו והוצגו בבית הדין הרבני.

 

יש מקרים בהם תיוג יכול להפליל אתכם יש מקרים בהם תיוג יכול להפליל אתכם

 

במקרה אחר בו ייצג עו"ד קורץ, כי בתיק בו לבני זוג אשר להם חשבון פייסבוק משותף, סיפרה האישה לבעלה כי היא בדרכה לבקר חברה חולה. במהלך הערב תועדה האישה כשהיא מבלה בבר עם מספר גברים אשר בלי משים לב תייגו את תמונתה ללא ידיעתה. עם שובה של האישה לביתה, זכתה האישה לקבלת פנים צוננת.

 

בתיק שהתנהל לאחרונה בבית הדין הרבני תבעה אישה את כתובתה בטענה כי בעלה עובר על חוקי הדת. לשיטתה, היא נישאה לבעלה תוך ידיעה כי הבעל מנהל אורח חיים דתי אולם בפועל, אין לו כל זיקה לדת.

 

הבעל אשר יוצג על עו"ד קורץ נדהם לקרוא את האמור בתביעה, הציג בבית הדין הרבני את דף הפייסבוק של אשתו משם עלה כי לא זו בלבד שהאישה מנהלת אורח חיים חושפני במיוחד, אלא שרוב רובן של התמונות צולמו על ידה, איך לא, במהלך השבת…

 

בתיק אחר הגיש הבעל תביעת גירושין. מנגד האשה אשר רצתה לסחוט את הבעל, התנגדה בתוקף והגישה תביעה לשלום בית. ההליכים בין הצדדים התנהלו כשנתיים שכן הבעל לא הצליח להוכיח כי תביעתה של האישה לשלום בית היתה תביעה טקטית בלבד.

 

עו"ד רועי קורץ עו"ד רועי קורץ צילום: רונית ינון

 

אלא שבמועד ההוכחות הציג הבעל חשבון השייך לאשתו באתר היכרויות שבמסגרתו התכתבה האישה עם גברים שונים והצהירה כי היא נשואה "על הנייר בלבד". לא זו בלבד שבית הדין שלל מאותה אישה את כתובתה…. הוא אף חייב אותה לקבל גט.

 

דומה כי הטכנולוגיה לא פסחה גם על בתי הדין הרבניים אשר השכילו להתעדכן בטכנולוגיה העכשווית תוך כדי התאמתה להלכה היהודית.

 

מוסר ההשכל – ממליץ עו"ד קורץ מנסיונו הרב – אם יש לכם מה להסתיר, הימנעו מלשתף אותו ברשתות החברתיות ותחסכו מעצמכם מבוכה גדולה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x