$
תיירות

בלי קירות או חלונות: מלון "אפס כוכבים" היחיד בעולם

במזרח שוויץ, בגובה של כ-2,000 מטר, הוקם "מלון" שהוא בעצם מיטה בטבע. מי אחראי על שירות החדרים - ומה המחיר? צפו בתמונות

שירות כלכליסט 22:0114.08.16

מלון חדש בשוויץ מציע לאורחים מיטה בלבד הממוקמת באמצע הר. השירותים הקרובים ביותר נמצאים במרחק הליכה של 10 דקות במסעדה סמוכה, והבידור מגיע לרוב בצורת פרה שוויצרית חולפת. לידיעות נוספות במדור תיירות של "כלכליסט".

 

למלון אין גג או קירות, שלא לדבר על טלוויזיה או מים זורמים, אך גם אין אורחים נוספים שעלולים להפריע. על שירות החדרים אחראים החקלאיים המקומיים, המגיעים לבושים בעניבות פרפר, כפפות לבנות ומגפי עבודה. הם מספקים את ארוחת הבוקר המורכבת ממיטב התוצרת המקומית.

 

המלון שוכן בגובה של כ-2,000 מטר מעל פני הים בהר גראובונדן (Graubünden), בדרום-מזרח שוויץ. 

 

מאחורי הרעיון של המלון עומדים האמנים התאומים פרנק ופטריק ריקלין, שמרוצים במיוחד מכך שהכעיסו את תעשיית מלונות היוקרה. לחברה שלהם קוראים "נול סטרן", שפירוש שמה הוא אפס כוכבים, שכן מבחינתם הם מקימים מלונות עם אפס כוכבים.

 

המלון הנוכחי, כלומר המיטה הממוקמת מתחת לכיפת השמים, נפתח ביולי וכבר מוזמן לכל אורך הקיץ, זאת על אף המחיר היקר יחסית שעומד על 335 דולר ללילה (250 פרנק שוויצרי). בכל מקרה האחים ריקלין מתכננים להוסיף 25 מיטות נוספות ברחבי שוויץ.

 

זו לא הפעם הראשונה שהם מוציאים לפועל את הרעיון שלהם. ב-2010 הם פתחו מלון במקלט גרעיני תת-קרקעי סמוך לעיירה השבדית סנט גאלן. המלון הכיל 14 מיטות וכ-3,000 אורחים ביקרו בו, ושילמו 33 דולר ללילה.

 

"אף שהגרסה הזו שונה לגמרי מהמלון הראשון שלה בבונקר הגרעיני, המהות והרוח של הרעיון נותר זהה – לשים את האורח במרכז החוויה ולהתמקד במופשט על ידי הפחתת הכל למינימום ההכרחי", הסביר דניאל שרבונייה, שותפם העסקי של האחים.  

בניית ה"מלון" בניית ה"מלון" צילום: sonderaufgaben.ch

 

 צילום: sonderaufgaben.ch
מהבקתה הזו מביא ה"מלצר" את המשקאות לאורחים מהבקתה הזו מביא ה"מלצר" את המשקאות לאורחים צילום: sonderaufgaben.ch

 

  צילום: sonderaufgaben.ch
 צילום: sonderaufgaben.ch

 

  צילום: sonderaufgaben.ch
  צילום: sonderaufgaben.ch

 

  צילום: sonderaufgaben.ch

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x