שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת אטרניטי הישראלית נמכרה לריברבד האמריקאית

אטרניטי מפתחת מערכת לניטור השימוש באפליקציות במחשבים בארגונים גדולים והיא גייסה עד היום 35 מיליון דולר. החברה האמריקאית לא תעביר את המשרדים מישראל

מאיר אורבך ואסף גלעד 17:3228.07.16

חברת ההייטק הישראלית אטרניטי נמכרה לחברת ריברבד האמריקאית המספקת מערכות לניהול ושיפור תשתיות מחשוב. על פי הודעה שהוציאה הרוכשת היא מתכוונת להוסיף את הטכנולוגיה של החברה הישראלית למערכות הניהול והפיקוח של ריברבד. החברות לא פרסמו את סכום העסקה אך מוערכת בכ-60-70 מיליון דולר ומריברבד נמסר שהיא מתכוונת להשאיר את החברה בישראל. בעלי המניות העיקריים בחברה הם קרנות הון הסיכון הישראליות ג'נסיס וורטקס לצד כלל שהשקיעה בחברה בעבר. עד היום גייסה החברה 35 מיליון דולר.

 

משקיעים נוספים שהשקיעו בחברה בעבר הם אינטל קפיטל וקרן שוודית בשם IGC. ריברבד נמצאת כיום בבעלות של קרנות פרייבט אקוויטי לאחר שנרכשה ב-2014 על ידי קרן תומה בראבו ב-3.6 מיליארד דולר.

 

אמנון יעקובי מייסד אטרניטי אמנון יעקובי מייסד אטרניטי

 

אטרניטי (Aternity) הוקמה בידי אמנון יעקובי, אמיר אלדד, אורית כסלו-קפון והיזם הסדרתי אדן שוחט, שהקים לאחר מכן את פייס.קום, ספקית טכנולוגית זיהוי הפנים של פייסבוק, וכיום הוא אחד השותפים בקרן הון הסיכון אלף. כיום משמש אמנון יעקובי שהיה אחד ממייסדיה בתפקיד היו"ר. על פי מאגר המידע IVC החברה גייסה עד היום 35 מיליון דולר בין היתר מג'נסיס, ורטקס, אינטל קפיטל, IGC השוודית. 

 

כיום מנוהלת החברה על ידי טרבור מץ היושב במסצ'וסטס שם נמצא המטה שלה, והיא מעסיקה כ-120עובדים, 65 מתוכם בישראל.

 

אטרניטי מפתחת מערכת המאפשרת למנהלי מערכות מידע בארגונים לנטר את פעילות השימוש באפליקציות בכל אחד מהמחשבים בארגון, בכלל זה מחשבים מרוחקים, או אלה הנמצאים בבית העובדים. באופן זה, יכול מנהל מערכות המידע לבחון עומסים, ולדעת האם הבעיות בשימוש נובעות מהרשת הארגונית, המחשב הבודד או העובד המשתמש בו.

 

בין לקוחותה של החברה ניתן לציין את כלל ביטוח, מגדל, מנורה-מבטחים, קופת החולים האמריקאים HealthCare Partners וחברת התוכנה אפאצ'י. חברת ריברבד מתמחה בייעול תשתיות ומבצעת האצה והגברה של ביצועי יישומים בין סניפים מרוחקים של חברות, מרכזי נתונים פרטיים ועובדים ניידים – לעיתים בשיפור של פי 100 במהירות ועל כן מסייעים לארגונים לאחד תשתיות IT, לשפר תהליכי גיבוי והעתקה, להגביר יעילות עובדים ולסייע בשיתוף פעולה ביניהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x