$
חדשות טכנולוגיה

האלגוריתם ידווח: סוכנות הידיעות AP תשתמש בכתבי ספורט רובוטיים

הסוכנות תיעזר בפלטפורמה של חברת Automated Insights שמשתמשת בבינה מלאכותית על מנת לנתח נתונים ולהפיק מהם טקסטים כדי לסקר את משחקי הבייסבול בליגות הנמוכות בארה"ב

נמרוד צוק 13:2404.07.16
השימוש בסיקור עיתונאי שנכתב על ידי בינה מלאכותית מתרחב: סוכנות הידיעות AP הודיעה בסוף השבוע כי היא מתחילה לפרסם דיווחים שוטפים על משחקי ליגות הבייסבול הנמוכות (Minor League) שייוצרו אוטומטית על ידי אלגוריתם שפיתחה חברת Automated Insights.

 

עד כה, הסוכנות סיקרה רק משחקים בודדים מליגות המשנה כל שנה, וכעת לדבריה תוכל לספק סיקור שוטף ונרחב של כל 142 הקבוצות המשחקות ב-13 ליגות נמוכות במדינה. המידע שישמש כבסיס לידיעות יועבר לסוכנות AP ממאגר הסטטיסטיקה הרשמי של הליגות, MLBAM, כאשר הידיעות יפורסמו באתר הבית של הליגות הנמוכות ובאתרי הקבוצות.

 

אנתוני ריזו, שיקגו קאבס. הטכנולוגיה של החברה נמצאת בשימוש להפקת נתונים אוטומטיים מדו"חות אנתוני ריזו, שיקגו קאבס. הטכנולוגיה של החברה נמצאת בשימוש להפקת נתונים אוטומטיים מדו"חות צילום: אם סי טי

 

הפלטפורמה של Automated Insights יודעת לנתח נתונים מסוגים שונים ולהפיק מהם טקסטים בתבניות מוכנות מראש. החברה החלה לפעול ב-2011 כשהיא מתמקדת בתחילה בספורט ולאחר מכן התרחבה לתחומים נוספים בהם פיננסים ונדל"ן, והיום יש לה כ-200 לקוחות שכוללים שמות כמו יאהו וסמסונג, שמשתמשים בה כדי להפיק טקסטים כגון סיכומי הצבעות בבחירות, דו"חות מכירה, תיאורי מוצרים ותיאורי נכסים. בעיתונות שימשו טכנולוגיות מסוג זה עד כה בעיקר להפקת חומרי גלם עבור כתבים ועורכים, כאשר ב-AP משתמשים במערכת של Automated Insights ליצירה של אלפי דיווחים אוטומטיים בשנה על דו"חות רבעוניים של חברות ציבוריות מאז 2014.

 

"אנחנו בוחנים מזה זמן כיצד להשתמש באוטומציה כדי להעשיר את סיקור אירועי הספורט שלנו, והמידע שאנו מקבלים מ-MLBAM הוא מהאיכות הגבוהה ביותר ומתאים באופן מושלם כדי לאפשר לנו לייצר תכנים נוספים שזוכים לעניין מקומי", אמרה AP. ב-Automated Insights אמרו כי ההחלטה של הסוכנות להרחיב את השימוש שלה בפלטפורמה מעידה על העניין הגובר בקרב גופי חדשות ביכולת לייצר תכנים נוספים.

 

גופי חדשות נוספים שעושים לאחרונה שימוש בטכנולוגיה דומה כוללים את פורבס ו"הניו יורק טיימס" בתחומים שנעים מספורט וכלכלה ועד חינוך ובריאות הציבור, כאשר האוטומציה של ידיעות חדשותיות פשוטות מאפשרת להם להוריד עומס עבודה מהכתבים ולשלב בסיקור מקורות מידע חדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x