$
משפט

נחשף בכלכליסט

הפרקליטות בודקת חוקיות מפגש של ברמלי עם משקיעי קרן קלע

ברמלי שזומן לשימוע לפני הגשת כתב אישום על ביצוע עבירות גניבה ומרמה כלפי המשקיעים, קיים עם חלק מהם השבוע מפגש אישי בבית קפה. הפרקליטות: "חל על ברמלי איסור לדבר עם גורמים קשורים לחקירה על נושאי החקירה. המידע ייבדק". עורך דינו של ברמלי: "הוא מקפיד שלא לשבש הליכים"

תומר גנון 19:4721.01.16

הפרקליטות בודקת את חוקיות המפגש שיזם אמיר ברמלי עם משקיעי קרן קלע שהוא חשוד כי רימה אותם ועשה שימוש אישי בכספם.השבוע פורסם ב"כלכליסט" שברמלי זימן משקיעים למפגש אישי בבית קפה בתל אביב, וזאת שבוע בלבד לאחר שזומן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום על עבירות גניבה, מרמה, זיוף והלבנת הון.

 

 

  

במהלך החקירה הפלילית של רשות ני"ע נגד ברמלי, התבקשו כ-600 משקיעי קלע לענות על שאלונים שנשלחו אליהם ממחלקת החקירות והמודיעין של הרשות. השאלונים, כך צוין בהם, היו במקום מסירת עדות פיזית במשרדי הרשות בתל אביב. במידה שתחליט הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ברמלי, כל אחד מהמשקיעים שמילא שאלון במסגרת החקירה הוא עד תביעה פוטנציאלי. כלומר, ייתכן שהפרקליטות תזמן אותו להעיד נגד ברמלי.

 

 

 צילום: אריאל שרוסטר

 

ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) נמסר כי "חוק העונשין אוסר על שיבוש עשיית משפט במגוון דרכים. איסור דומה כלול בתנאי השחרור בערובה של ברמלי לפי חוק סדר הדין הפלילי. בנוסף, לבקשת הרשות, בית המשפט אסר על ברמלי להמשיך ולגייס משקיעים. מכוח ההוראות וההסדרים האמורים חל על ברמלי איסור לדבר עם גורמים קשורים לחקירה על נושאי החקירה. המידע ייבדק בהתאם".

 

 

 

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של אמיר ברמלי, מסר בתגובה כי מרשו "מקפיד מאז שנחקר לראשונה שלא לשבש הליכים ולא עשה זאת בעבר ולא יעשה זאת בעתיד. למעשה, אין כל יסוד לטענה בדבר שיבוש הליכים. נהפוך הוא: המפגש נועד להגשים את החלטת בית המשפט ולפיה ברמלי רשאי לנהל מו"מ עם המשקיעים לגיבוש הסדר נושים. המפגש המדובר התקיים על מנת לקדם את הסדר הנושים אותו ברמלי מציע, ובו נכח והשתתף גם בא כוחם ומייצגם של חלק ניכר מהמשקיעים, עו"ד בר טוב ממשרד ליפא מאיר".‎

בטל שלח
    לכל התגובות
    x