$
משפטיפ

חושד שאשתך מנהלת רומן: האם מותר להתקין תוכנת ריגול?

ההחלטה על גירושין היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שעושה אדם, אולם לצד הפן האישי ישנו גם הפן המשפטי והוא לא פעם סבוך ומורכב

בשיתוף משפטיפ - עו"ד אמיר זבולון 09:0527.12.15

במסגרת ניהולי את פורום דיני משפחה באתר הפורומים המשפטיים, אני נתקל לא פעם בשאלות הנוגעות להליך טרום הגירושין. מדובר באחד השלבים המסוכנים ביותר עבור כל אחד מבני הזוג, היות והוא מלא ברגשות וטעון בכעסים. כך, לפני כחודש, פנתה גולשת בפורום דיני משפחה וסיפרה כי היא נשואה מעל לעשור ולה שלושה ילדים. במסגרת ניסיונותיה לעורר את קנאתו של בעלה ולהצית מחדש את האהבה, יצרה מספר צ'אטים ומסרונים עם גברים אחרים בטלפון שניתן לה מהעבודה. היה ברור לה כי בעלה, מעצם היותו אדם חשדן, יבדוק את ההודעות והתכנים בנייד שלה ובכך למעשה שירת את מטרתה. אך עד מהרה התברר לה כי בעלה לא הסתפק רק בקריאה של התכנים, אלא אף התקין תוכנת ריגול לכאורה, שמשכה את ההודעות והתכותבות השונות שלה.

התקנת תוכנת מעקב

 

התקנת תוכנות מעקב והאזנה במכשיר נייד אסורה על פי החוק, ובמידה וחברה המתמחה באיתור תוכנות ריגול כאלה, יאשרו כי אכן הותקנה תוכנה כזו, תוכל האישה לפנות ולהגיש תלונה במשטרה. בכל מקרה החומרים שהושגו לא יכולו לשמש כראיות נגדה היות והן הושגו בניגוד לחוק.

 

עם זאת, חשוב להבין כי מידע חשוף של אותה אישה כמו למשל תמונות שפרסמה בפרופיל הפייסבוק שלה או תגובות שונות שכל אחד יכול לקרוא, יהווה חומר שבהחלט יכול לשמש כראיות נגדה, אם יבחר בכך הבעל. כך, אם לדוגמא תימצא תמונה שלה מחובקת עם גבר זר, או שיודה לה אדם כלשהו על לילה בו בילו יחדיו, הרי שהיוצרות יתהפכו.

  

האם חשד בבגידה מקנה זכות להתקין תוכנת ריגול? האם חשד בבגידה מקנה זכות להתקין תוכנת ריגול? צילום: bigstock

 

אנו חיים במציאות מתועדת שבה כמעט כל הפעולות שלנו משאירות חתימה דיגיטלית או אחרת. לכן, בבואכם לשקול הליך גירושין, חשוב לשים דגש לכל ההיבטים הללו ובעיקר לא להשתהות בקבלת ייעוץ משפטי, משום שבניית אסטרטגיה נכונה לניהול תיק הגירושין, הינה קריטית לצורך שמירה על זכויותיכם. ככל שתקדימו לקבל ייעוץ, כך יוכל עורך הדין לתת לכם שירות טוב יותר.

 

החשיבות שבקבלת ייעוץ משפטי מוקדם, נובעת בעיקר מהמצב המשפטי המורכב בישראל של דיני הגירושין. מדובר בין היתר במרוץ הסמכויות הקיים בין בית המשפט לענייני משפחה לבין בית הדין הרבני. במקרים רבים, המקדים לפעול זוכה ביתרון משפטי גדול. בפגישת הייעוץ הראשונה, יבחן עורך הדין את נסיבות המקרה וייתן לכם את חוות דעתו באשר להליך הצפוי. כמו כן, בעת הצורך, יוכל עורך הדין להדריך אתכם כיצד לאסוף מידע הנחוץ לתיק, כגון תלושי שכר, דפי חשבון בנק וכיו"ב.

 

אל תערבו את הילדים

 

ההחלטה להתגרש אינה קלה עבור בני הזוג, אך היא קשה עוד יותר עבור הילדים שצריכים להסתגל למציאות חדשה. פרידת ההורים גורמת לא פעם לתחושה של חרדה וחוסר ביטחון ועל ההורים לפעול יחד על מנת להשיב לילדים את תחושת היציבות. לשם כך – השאירו את הילדים מחוץ לסכסוך והישמרו מלערב אותם בהליך הגירושין.

 

אומנם זה לא תמיד זה קל, אך זכרו כי גם לאחר סיומו של ההליך המשפטי ביניכם, תידרשו לתקשר זה עם זו כהורים ולקבל החלטות משותפות ולכן כדאי להרגיע את הרוחות, למענכם ובעיקר ולמען הילדים.

 

עו"ד אמיר זבולון מנהל פורום דיני משפחה באתר הפורומים המשפטיים

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x