$
חדשות טכנולוגיה

קידום משמעותי לישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י

במסגרת סבב מינויים שכולל גם מינוי סמנכ"ל תפעול חדש, מונה סרוג'י הישראלי לתפקיד סגן נשיא לטכנולוגיית חומרה ויצטרף לצוות הניהולי הבכיר של חברות הטכנולוגיה הגדולה בעולם

עומר כביר 17:5217.12.15

קידום משמעותי לישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י: ימונה לסגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה. כך הודיעה הערב חברת אפל. קידומו של סרוג'י מתבצע במסגרת סבב מינויים משמעותי בחברה, שכולל גם מינוי סמנכ"ל תפעול חדש, ג'ף וויליאמס. 

"הצוות של ג'וני מספק פיתוחים ברמה בינלאומית, שמאפשרים לנו ליצור את ההמצאות החדשות שאתם רואים במוצרים שלנו מדי שנה", אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בהודעה לעיתונות.

 

סרוג'י, יליד חיפה, הצטרף לאפל בשנת 2008, ומונה לתפקיד מנהל פיתוח במחלקת השבבים למכשירי כף יד והוביל את פיתוח מעבד A4, המעבד הראשון שעוצב על ידי אפל. הוא שימש בתפקיד עד שנת 2011, אז מונה לתפקיד מנהל הפיתוח בתחום ה- VLSI, תפקיד ניהולי בכיר העוסק בשילוב של כל הרכיבים אלקטרונים ממוזערים המפותחים באפל ליצירת שבב הכולל רכיבים רבים. באוגוסט 2014 מונה לסגן נשיא לתחום החומרה. כעת, לאור הצלחתו בתפקידו הקודם, הוא זוכה לקידום משמעותי נוסף.

 

ג'וני סרוג'י ונשיא המדינה, ראובן ריבלין ג'וני סרוג'י ונשיא המדינה, ראובן ריבלין צילום: עמוס בן גרשום לעמ

 

לפני שהצטרף לאפל עבד סרוג'י, בעל תואר שני במדעי המחשב מהטכניון, במעבדות החומרה של IBM בחיפה אליהן הצטרף ב-1990. לאחר מכן עבר לאינטל חיפה, משם עזב לארה"ב ומונה להצטרף למשרדי אינטל באוסטין, טקסס, שם עבד עד שחזר ל- IBM בשנת 2005. סרוג'י פעל רבות להקמת מרכז הפיתוח של אפל בישראל, ואף מינה לתפקיד את אהרון אהרון, לשעבר מנהל הפיתוח בצורן ומי שהיה מרצה של סרוג'י בקורסים למדעי המחשב בטכניון.

 

לפי הודעת אפל, סרוג'י בנה את אחד מהצוותים החזקים והחדשניים בעולם בתחום החומרה, ופיקח על פריצות דרך במוצרים כמו סוללות, מעבדי יישומים, בקרי אחסון, ושבבים אחרים שנמצאים בשימוש בכל מוצרי אפל.

 

סמנכ"ל התפעול החדש של אפל, ג'ף וויליאמס, הצטרף לחברה ב-1998 והיה אחראי על הצד התפעולי של השקת האייפון ב-2007. התפקיד החדש נחשב למינוי משמעותי במיוחד, וייתכן שיסלול בפניו את הדרך לכס המנכ"ל בבוא היום, שכן זה התפקיד שבו החזיק קוק לפני שסטיב ג'ובס בחר בו כמחליפו. "ג'ף הוא מנהל התפעול הטוב ביותר שאי-פעם עבדתי אתו", אמר קוק. שבחים רמים מהאדם שאחראי ליצירת שרשרת ההפצה היעילה בעולם.

 

בנוסף, קוק החליט להרחיב את סמכויותיו של סמנכ"ל השיווק הבינלאומי, פיל שילר, וזה יהיה מופקד עתה על "הנהגת המהפכניות באפסטור על גבי על הפלטפורמות של אפל", לפי הודעת אפל. "פיל יקבל סמכויות חדשות בכל הנוגע לקידום האקוסיסטם שלנו, ובראשה האפסטור, שגדלה מחנות פורצת דרך ב-iOS לארבע פלטפורמות חזקות וחשובות".

 

כן הכריזה אפל על מינויו של טור מיירן לסגן נשיא למרקום, שיהיה כפוף ישירות לקוק. מיירן, שמכהן כסמנכ"ל הקריאטיב של חברת הפרסום Grey Group, ייכנס לתפקידו ברבעון הקלנדרי הראשון של 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x