ספורט עולמי

קשר ארסנל בדרך להיות מיליארדר ולשנות את העולם?

קשר ארסנל מתייה פאלמיני עשוי בקרוב לשנות את העולם כחלוץ בתחום האנרגיה, לאחר שחשף כי לפני שבע שנים הקים חברה סודית שיכולה לחולל מהפיכה בתעשייה

שירות כלכליסט 11:4515.11.15

קשר ארסנל מתייה פאלמיני עשוי בקרוב לשנות את העולם כחלוץ בתחום האנרגיה, לאחר שחשף כי לפני שבע שנים כשעזב לראשונה את צפון לונדון לטובת מילאן הקים חברה סודית שיכולה לחולל מהפיכה בתעשייה.

 

 

"במשך שבע שנים לא ציינתי זאת בפני אף אחד", סיפר פלאמיני "במשך שבע שנים לא ציינתי זאת בפני אף אחד", סיפר פלאמיני צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

פלאמיני הקים את החברה זמן קצר לאחר שהגיע לאיטליה ב-2008, כשפגש בפסקל גרנטה, בעל תואר בכלכלה. אולם אפילו בני משפחתו לא היו מודעים למיזם עד לאחרונה.

 

הצהובון הסאן חשף כי פלאמיני וגרנטה, שעומדים בראש חברת GF ביוכימי קלס, הם הראשונים שמצאו דרך לייצור המוני של לבוניק אסיד (Levulinic Acid) - חומר שיכול להחליף נפט בכל הצורות.

 

"במשך שבע שנים לא ציינתי זאת בפני אף אחד", סיפר פלאמיני לעיתון הבריטי. "כשעברתי למילאנו פגשתי את גרנטה, שהפך לחבר קרוב שלי, וחשבנו לעשות משהו ביחד. תמיד התעניינתי בטבע ובנושאים סביבתיים כמו שינויי אקלים והתחממות כדור הארץ. היינו באותו ראש. חיפשנו לראות כיצד נוכל לתרום לפתירת הבעיה. לאחר זמן מה גילינו על לבוניק אסיד".

 

בנוגע לצד המדעי, הסביר השחקן הצרפתי: "זו מולקולה שזוהתה על ידי משרד האנרגיה האמריקאי כאחת מ-12 המולקולות עם פוטנציאל להחליף דלק בכל הצורות".

 

החברה של פלאמיני מימנה את המחקר שערך המכון הפוליטכני במילאנו, והשחקן השקיע מיליונים במיזם. בסופו של דבר הם הצליחו ליצור את הטכנולוגיה "לייצר לבוניק אסיד באופן תעשייתי, כלומר בצורה זולה וחסכונית". בהמשך, הם רשמו פטנט על התהליך.

 

לבוניק אסיד מגיע מתירס או פסולת עצים, והיכולת להפוך אותו לשימושי בקנה מידה רחב יותר היא פריצת דרך מדעית. פלאמיני טוען שזה מה שגורם לו "הכי הרבה גאווה". הכסף אמנם אינו המניע העיקרי, אך הוא עשוי להפוך לאדם עשיר ביותר. "אנחנו חלוצים. אנחנו פותחים שוק חדש, והוא בעל שווי פוטנציאלי של 20 מיליארד ליש"ט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x