$
משפטיפ

לאחר ששימשה ככתבת פלילים ומשפט החליטה להפוך לעורכת דין: ״הבנתי שהגיע הזמן לעבור לצד של הסנגור״

משך יותר מעשור סיקרה עו"ד בלה סטולר מאות משפטים ואירועים פליליים עד שהבינה שעריכת דין, הוא הייעוד האמיתי שלה

בשיתוף משפטיפ 09:3412.11.15

עו"ד בלה סטולר, בת 36, נשואה ואמא לשניים עוסקת בתחום מקרקעין, דיני עבודה ולפעמים גם בתחום הפלילי, ״את זה אני עושה בשביל הנשמה וההנאה״, היא מסבירה. ״במשך יותר מעשור שימששתי ככתבת הפלילים והמשפט של רשת מקומוני שוקן וסיקרתי מאות משפטים ואירועים פליליים עד שלבסוף, הסקרנות הכריעה אותי והבנתי שעריכת דין, הוא הייעוד האמיתי שלי.״

 

 

אצל מי התמחת ומה הדבר הכי חשוב שלמדת?

 

התמחיתי במשרד עו"ד אלון דוידוב בתל אביב, העוסק במשפט פלילי על כל רבדיו, במהלך ההתמחות למדתי מהמאמן ללכת עם התיק עד הסוף ולעמוד איתן מול המערכת. למדתי ממנו לפתח ראייה משפטית ייחודית בכל קייס וגם יצירתיות, שהינה תכונה חשובה מאוד במקצוע שלנו. בנוסף לכך הבנתי כמה חשוב "לשרת" את הלקוח ולהעניק לו הרגשה שבכל זמן יש מי שזמין בעבורו. כמו כן התחדדה אצלי עוד יותר ההבנה כי יש ערך מאוד גדול לשיווק עצמי במקצוע עריכת דין! אנחנו המוכרים הכי טובים של השרות אותו אנו נותנים וזה משהו שכל עורך דין חייב ללמוד אותו עוד בלימודי משפטים לדעתי.

 

הראשון שנתן לך הזדמנות:

 

הראשון שנתן לי הזדמנות היה עו"ד אלעד לוזון, העוסק במקרקעין הוא הסביר, לימד והנחה אותי ממש מהתחלה (וזה נדיר שלעורכי דין יש סבלנות ללמד אחרים). כיום אנחנו משתפים פעולה על בסיס קבוע ופורה.

 

למה בחרת דווקא בעריכת דין?

 

עריכת דין עבורי זו למעשה קריירה שנייה, לאחר שבמשך יותר מעשור שימשתי ככתבת פלילים ומשפט ברשת המקומונים של שוקן ולאחר מכן בשורה של תפקידי עריכה וכתיבה משפטיים, התעורר בי הרעב לדעת יותר על נושאי הסיקור, ולהעמיק את הידע המשפטי. רציתי להיכנס לראשם של עורכי הדין שכל הזמן סבבו אותי. רציתי לחשוב כמוהם ולדבר איתם באותה השפה. ללא ספק התחום הפלילי הוא המעניין ביותר מבין תחומי המשפט, יש בתוכו עיסוק בדיני נפשות, בגורלות של אנשים. ככתבת פלילים הכרתי היטב את הנפשות הפועלות, סיקרתי מאות משפטים ואירועים פליליים והסתקרנתי כיצד זה ירגיש להיות בצד של הסניגור ובהתמחות נכנסתי לנעליו.

 

לאחר ששימשה ככתבת פלילים ומשפט החליטה להפוך לעורכת דין: ״הבנתי שהגיע הזמן לעבור לצד של הסנגור״ לאחר ששימשה ככתבת פלילים ומשפט החליטה להפוך לעורכת דין: ״הבנתי שהגיע הזמן לעבור לצד של הסנגור״

 

אלמלא הייתי עורך דין וודאי היית?

 

״אני הייתי ועדיין עיתונאית בכל רמ"ח אבריי וגידיי, למרות שאני לא בתחום מזה מספר שנים. "החיידק" של המדיה לא עוזב אותי ואני משתדלת תמיד שקולי יישמע ואני מקפידה להתראיין בסוגיות רבות ובאופן כללי, אני מאוד בעד שעורך דין יופיע בכלי התקשורת.

 

ספרי על תיק מכונן:

 

״כל תיק שיש בו סוגיה משפטית מעניינת שמונחת לפתחו של בית המשפט ועליו להכריע כיצד יש לפרש או לפעול במקרה דומה ומשליך על הכלל הוא תיק מכונן מבחינתי. ממש עוד מעט בית המשפט עתיד לפרש עוד סעיף בחוק המתווכים והשלכותיו על יחסי מתווך/ לקוח, והכרעה בעניין צפויה להשפיע על פירוש החוק ולהסדיר עוד נדבך בעסקאות מקרקעין.

 

בשורה התחתונה, מה הדבר שאת הכי אוהבת בתחום שלך?

 

״הסיפוק שמעניק לקוח מרוצה.״

 

ובכל זאת, הדבר שמוערך הכי פחות בעינך הוא:

 

לעיתים הלקוח הישראלי אוהב להתייעץ ולהידרש לשאלות משפטיות ומראה נחישות ורצון לעמוד מול המערכת, וכשהעניין מגיע לשכר טרחה רבים מאמינים שעורכי דין אמורים לעבוד לשם שמיים. לצערי זה נכון בכל תחומי המשפט וקולגות שלי עסוקים בגבייה פעמים רבות על חשבון עיסוק במקצוע.

 

המוטו שלי הוא:

 

להתעסק בעיקר ולא בטפל ולדעת להבחין ביניהם

 

המלצה על קולגה:

 

עו"ד ליאת אברהם- רשתי, מתמחה בדיני משפחה וחברתי הקרובה. עו"ד מיטל יצחקי, מתמחה בפלילים ואישה משכמה ומעלה. נשים שמנהלות משפחה וקריירה בתחום התובעני

 

משהו קטן שלימדו אותך החיים:

 

לא מספיק להצליח כלכלית אישית ומקצועית, צריך באופן מתמיד לעבוד על עצמנו ולהיות קודם כל בני אדם

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x