הייטק והון סיכון

מיקרוסופט מאשרת את רכישת סקיור איילנדס

הסטארט-אפ גייס 20 מיליון דולר ונרכש בסכום המוערך ב-150 מיליון. כלי אבטחת המידע שפיתחה סקיור איילנדס ישולבו במערכות בקרת הגישה של Azure, שירות הענן הארגוני של מיקרוסופט

מאיר אורבך 16:5209.11.15

מיקרוסופט מאשרת באופן רשמי את רכישת חברת הסייבר הישראלית סקיור איילנדס. האישור הופיע בבלוג הרשמי של החברה והמאשר הוא טקאשי נקאמוטו, סגן נשיא בכיר במיקרוסופט. החברה לא פירסמה את הסכום בו רכשה את הסטארט-אפ הישראלי, אך לפי הערכות הוא עומד על כ-150 מיליון דולר.

 

לדברי נקאמוטו, טכנולוגיית האבטחה שפיתחה סקיור איילנדס תשולב במערכות ניהול ההרשאות של Azure, הענן הארגוני החגם של ענקית התוכנה. במקביל, תמשיך החברה הישראלית למכור את הפתרונות שלה ולתמוך בלקוחות קיימים. זו הרכישה השלישית של מיקרוסופט בישראל בתחום הסייבר; בעבר רכשה ענקית התוכנה את אאוראטו ב-200 מיליון דולר ואת אדאלום ב-280 מיליון.

 

הענן של מיקרוסופט ישתדרג בתחום האבטחה הענן של מיקרוסופט ישתדרג בתחום האבטחה

 

החברה גייסה עד כה כ-20 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים וממשלתיים. סקיור איילנדס החלה את פעילותה בחממת ון-ליר בירושלים. בין בעלי החברה נמנים החממה, משרד המדען הראשי והמשקיע הסדרתי שלמה קרמר. ואולם, המרוויחים הגדולים מן העסקה הם שני המשקיעים הגדולים ביותר בה - קרדיט סוויס ודוקור.

 

הרכישה נועדה לחזק את האמון של לקוחות מיקרוסופט בשירותי הענן שלה - אחד מכיווני הפיתוח האסטרטגיים החשובים ביותר עבורה. כלי האבטחה של סקיור איילנדס עשויים לשפר את ביטחון הלקוחות הקיימים של מיקרוסופט ולהיות גורם מזרז במעבר שלהם לשירותי הענן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x