תקשורת

מנכ"ל אורנג' העולמית: "אנחנו נשארים בישראל, מצטער על הפרשה"

סטפן רישאר אמר לסוכנות החדשות הצרפתית AFP כי הוא מתחרט "מעומק הלב" על השערוריה שקמה סביב יחסיה של חברת הטלקום הצרפתית עם ישראל. לדבריו, קבוצת אורנג' "נמצאת בישראל כדי להישאר בה". רישאר הכחיש כי דבריו שהחברה רוצה לסיים את חוזה הרישוי עם פרטנר "בהקדם האפשרי מבחינה חוזית" מצביעים על כך שאורנג' מעוניינת לצאת לגמרי מישראל

שירות כלכליסט 15:2006.06.15

מנכ"ל אורנג' העולמית אמר היום (שבת) לסוכנות החדשות הצרפתית AFP כי הוא מתחרט "מעומק הלב" על השערוריה שקמה סביב יחסיה של חברת הטלקום הצרפתית עם ישראל. לדבריו, קבוצת אורנג' "נמצאת בישראל כדי להישאר בה". סטפן רישאר הוסיף והכחיש כי דבריו שהחברה רוצה לסיים את חוזה הרישוי עם פרטנר "בהקדם האפשרי מבחינה חוזית" מצביעים על כך שאורנג' מעוניינת לצאת לגמרי מישראל.

 

מנכ"ל חברת אורנג' העולמית, הצליח לעורר השבוע סערה גדולה בעקבות דברים שאמר במסיבת עיתונאים במצרים ולפיהם היה "מוכן לוותר על הקשר עם פרטנר הישראלית כבר מחר בבוקר".

 

מפגן פטריוטי. דגל ישראל מכסה את הלוגו של אורנג' במטה פרטנר בראש העין מפגן פטריוטי. דגל ישראל מכסה את הלוגו של אורנג' במטה פרטנר בראש העין צילום: יריב כץ

 

יום לאחר מכן חברת אורנג' העולמית הודיעה כי היא פועלת לסיום ההתקשרות עם פרטנר בישראל. דברי החברה עוררו סערה גדולה ותגובות נזעמות, בעיקר מצד חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר.

 

רישאר, אתמול: "אנחנו אוהבים את ישראל"

 

אחרי שהחברה בניהולו הודיעה על רצונה לסיים את ההתקשרות שלה עם הזכיינית בישראל, התייחס אתמול המנכ"ל למחאה נגדו והדף את הטענה שהחברה בניהולו פועלת מטעמים של חרם: "אנחנו חברים של ישראל, אין לזה שום קשר לישראל, אנו אוהבים את ישראל".

 

רישאר ציין בראיון כי הוא מרוצה מכך שניתנה לו אפשרות להבהיר את מה שהגדיר כ"אי הבנה" של הדברים שאמר במצרים. "אני מאוד שמח שיש לי הזדמנות לומר מה האמת המדויקת", אמר נשיא חברת אורנג'. "הנקודה היא שכפי שאתה יודע אורנג' טלקום אינה פועלת בישראל. מעולם לא היינו בישראל, ואולי חבל שזה ככה. למעשה יש לנו חברה מקומית שנקראת פרטנר, שמשתמשת במותג שלנו אורנג'. זהו הולך אחורה לשנות ה-90, עוד לפני שפראנס טלקום קנתה את אורנג'. זה חוזה שנחתם בעבר".

 

אתמול פנה רישאר לשגרירות ישראל בפריז וביקש להיפגש עם השגריר הישראלי בצרפת יוסי גל וביקש למסור לו את התנצלותו. בשגרירות השיבו לו כי בקשתו תיבחן על ידי הדרג המדינה. הנושא הובא לידיעתם של ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו וסגנית השר ציפי חוטובלי.

 

 

עוד קודם לבקשה צלצל מנכ"ל אורנג' העולמית ושוחח עם המשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום. רישאר הביע גם באוזניו של שלום התנצלות על הדברים שאמר בכנס בקהיר.

 

שר החוץ הצרפתי לורן פביוס אמר בהתייחסו לפרשה כי "נשיאה של קבוצת אורנג' רשאי להחליט על האסטרטגיה העסקית של החברה שבניהולו. ואולם צרפת מתנגדת בכל תוקף לחרם על מדינת ישראל".

 

מחברת פרטנר נמסר היום בתגובה כי "הצהרותיו האחרונות של רישאר הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם. אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה".

 

מפרטנר ביקשו להדגיש כי "לא התקבלה אלינו כל פניה רשמית מפראנס טלקום עד היום. אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם רישאר אשר עד היום מתחמק מהידברות ישירה עם החברה - התנהלות התמוהה בעיננו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x