שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

הרשת האפלה כוללת רק 2,100 אתרים פעילים

חוקרי אבטחה גילו שהרשת - המשמשת לסחר בסמים, זונות, נשק ותוכן פדופילי - קטנה משמעותית משהוערך בעבר. בנוסף, התגלה כי אבטחת האתרים מעולה, מה שמקשה על איתור ולכידת העבריינים שמפעילים אותם

נמרוד צוק 14:5502.06.15

האם הרשת האפלה (Deep Web כפי שהיא מכונה במקור) קטנה בהרבה מכפי שהוערך עד כה? בדיקה ראשונה מסוגה, שערכו צמד חוקרי אבטחת מידע מגלה שיש בסך הכל 7,100 אתרים שכאלה.

החוקרים, אלחנדרו קסרס ואמנדה טוואלר, סרקו אתרים שנשענים על פרוטוקול TOR, מהם רק 2,100 פעילים והגיבו לניסיונות הגישה. סריקת הרשת האפלה כולה ארכה רק שלוש שעות.

 

השימוש ברשת האפלה למטרות כמו סחר בסמים, בזונות, בנשק ובתוכן פדופילי אמנם אינו דבר חדש, אבל בבדיקה של קסרס וטוואלר הם מצאו לא מעט ראיות חדשות לפעילויות כאלו - "באחד האתרים הללו נתקלנו בסוג משונה במיוחד של פורנוגרפיית ילדים, בבירור עניין לטיפול רשויות החוק", אמרה טוואלר בראיון לפורבס.

 

אתר של פדופילים ברשת האפלה אתר של פדופילים ברשת האפלה

 

החוקרים התבססו על כלי שנועד לאתר פרצות אבטחה באתרי אינטרנט סטנדרטיים והסבו אותו לפעולה בין אתרים בלתי רשומים. קסרס וטוואלר כי אבטחת אתרי הפושעים חזקה למדי: 100 פרצות אבטחה משמעותיות בלבד ב-50 מהאתרים, שיעור נמוך משמעותית מזה שהתגלה באמצעות אותו הכלי ברשת הציבורית הרגילה. לדבריהם, מיעוט הפרצות קשור גם לכך שרבים מהכתובות אינן מכילות יותר מדף אחד של קוד HTML סטטי.

 

הסריקה בוצעה כחלק מהפעילות של השניים במסגרת ארגון "הייפריון גריי", שעובד יחד עם סוכנות DARPA של צבא ארה"ב על פיתוח מנוע חיפוש לרשת האפלה בשם Memex, שכבר שימש בעבר כאמצעי עזר בחקירות מקרי סחר בבני אדם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x