$
תיירות

צפו: כך חוגגים את ימי העצמאות בעולם

מהפרחת בלונים בקמבודיה, דרך העפת עפיפונים בהודו ועד לטיפוס על מוטות משומנים באינדונזיה. לכבוד יום העצמאות ה-67, צפו כיצד חוגגים במדינות שונות מסביב לגלובוס את ימי הכרזת העצמאות

שירות כלכליסט 21:0422.04.15
חגיגות יום העצמאות בארץ כבר לא מלהיבות אתכם? צפו בכמה ממנהגי יום העצמאות הייחודיים, הצבעוניים והמרהיבים ביותר מסביב לעולם. המשותף לרובם, כצפוי, הוא זיקוקי הדינור.

 

אינדונזיה, ה-17 באוגוסט

מלבד מסיבות, מוסיקה וזיקוקי דינור, האינדונזים נוהגים לחגוג את יום הכרזת העצמאות של מדינתם בשתי דרכים ייחודיות למדי: שחרור צבי ים לחופשי בחופי המדינה, ומשחק ה"פנג'אט פיננג", במסגרתו נתלים על קצותיהם של עמודים משומנים טלוויזיות, אופניים ופרסים אחרים, והתושבים מתחרים ביניהם מי יצלחו לטפס לראש העמוד ולזכות בשלל.

 

משחק ה"פנג'אט פיננג" המסורתי משחק ה"פנג'אט פיננג" המסורתי צילום: אי פי איי

  

קמבודיה, ה-9 בנובמבר

סטודנטים ובני נוער קמבודים, שמדינתם זכתה לעצמאות בשנת 1953, נוהגים לציין את היום על ידי הפרחת בלונים צבעוניים במתחם אנדרטת העצמאות שבעיר הבירה פנום פן.

 

סטודנטים מפריחים בלונים במתחם אנדרטת העצמאות סטודנטים מפריחים בלונים במתחם אנדרטת העצמאות צילום: אי פי איי

 

הודו, 15 באוגוסט

ההודים, שקיבלו את עצמאותם ב-1947, מציינים את יום העצמאות בדרך סמלית למדי – העפת עפיפונים בצבעי דגל המדינה: כתום, ירוק ולבן.

 

אספן עפיפונים הודי, המציג את העפיפונים המסורתיים אספן עפיפונים הודי, המציג את העפיפונים המסורתיים צילום: אי פי איי

  

מקסיקו, ה-16 בספטמבר

יום העצמאות של מקסיקו, המכונה "הבכי של דולורס" (Grito de Dolores), מציין את תחילת מלחמת העצמאות של המדינה מול הספרדים, שהוכרזה מהעיירה המקסיקנית דולורס ב-1810 ונמשכה כ-11 שנים. כחצי מיליון מתושבי המדינה פוקדים את כיכר זוקאלו שבמקסיקו סיטי, שם הם חוגגים לצלילי מוסיקה ולאור זיקוקי דינור.

 

החגיגות השנתיות בכיכר זוקאלו שבמקסיקו סיטי החגיגות השנתיות בכיכר זוקאלו שבמקסיקו סיטי צילום: imgbuddy

  

צרפת, ה-14 ביולי

יום הבסטילה, יום העצמאות הצרפתי, חל ביום נפילת הבסטיליה – סמל המהפכה הצרפתית. האירוע המרכזי ביום חגם של הצרפתים הוא התהלוכה הצבאית בשדרות השאנז' אליזה, במסגרתה מתקיים מפגן כוח מרהיב וגדול ממדים של זרועות הצבא הצרפתי.

 

כוחות רגליים של צבא צרפת בתהלוכה שבשדרות השאנז' אליזה כוחות רגליים של צבא צרפת בתהלוכה שבשדרות השאנז' אליזה צילום: אי פי איי

 

ארה"ב, ה-4 ביולי

ביום העצמאות האמריקאי, הקרוי לרוב "הרביעי ביולי" (4th Of July), מציינת האומה האמריקאית את מועד הכרזת העצמאות שהתרחש בשנת 1776, כאשר שלוש-עשרה המושבות הראשונות הכריזו על היפרדותן מהממלכה הבריטית. עבור האמריקאים, הרביעי ביולי מהווה הזדמנות למפגן פטריוטיות יוצא דופן, במסגרתו הם מתלבשים בצבעי הדגל, חוגגים עם ברביקיו מסורתי וצופים במופעי זיקוקי דינור.

 

אמריקאים לבושים בצבעי הדגל: כחול, לבן ואדום אמריקאים לבושים בצבעי הדגל: כחול, לבן ואדום

 

ישראל, ה' באייר

את 67 שנות עצמאותנו, נחגוג, כמדי שנה, בטקס הדלקת המשואות המסורתי בהר הרצל, במלחמת פטישים וספריי שלג, ההופעות רחוב והמסיבות עבריות, הברביקיו משפחתי, הביקור בבסיסי צה"ל ובמוזיאונים הלאומיים, בצפייה בטקס מצטייני הנשיא וכמובן – עם חידון התנ"ך העולמי.

 

ילדי תל אביב חוגגים את יום העצמאות ילדי תל אביב חוגגים את יום העצמאות צילום: יובל חן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x