$
תיירות

מדריך לתייר הזהיר: הבגדים שיכניסו אתכם בחו"ל לכלא

באיזה מקום אסור להסתובב לבושים במכנסי טייץ, לאיזה אירוע אסור להגיע בסטרפלס ואיזה עונש יוטל על מי שמצלמת מחשוף עצמי? לתיירים שיוצאים לנופש כדאי להכיר כמה מחוקי הלבוש החריגים הנהוגים בחלק מהמדינות

שירות כלכליסט 22:4524.03.15

בעת חופשה בחו"ל יש תחושה שהכול מותר, אולם לעיתים קיימת סכנה של הפרת חוקי לבוש, כזו העלולה לגרור עימה עונשים. לכן, לפני נסיעה לחו"ל רצוי ללמוד את חוקי המקום בנוגע ללבוש, בין אם זה איסור להסתובב למשל בפומבי בביקיני בספרד או חובה ללבוש בגד המכסה את הברכיים בעת שופינג בדובאי. אתר "דיילי מייל" ערך רשימה של חוקי הלבוש החריגים הנהוגים בחלק ממדינות העולם.

 

איסור על צילומי סלפי חושפניים – תאילנד

 

בחודש שעבר פורסם כי תאילנד החליטה לאסור את הטרנד האחרון של צילומי הסלפי - צילום החושף את החלק התחתון של חזה האשה (המכונה Underboob Selfie). הסיבה - למנוע מחומר "תועבה" לגרום ל"פאניקה ציבורית". מפירי החוק עלולים למצוא עצמם בכלא למשך 5 שנים.  

 

טרנד פופולרי בסלפי - Underboob. בתאילנד הוא יסבך אתכם טרנד פופולרי בסלפי - Underboob. בתאילנד הוא יסבך אתכם צילום: pixozu.com

 

בנוסף, ראש ממשלת תאילנד פרייות' צ'אן-אוצ'ה זכה לביקורת נוקבת כאשר הביע חשש לביטחונן של נשים הלובשות ביקיני במדינה. זאת לאחר הרצח של שתי תיירות בריטיות בספטמבר שעבר. ראש הממשלה הוסיף: "האם הן יכולות להיות בטוחות עם ביקיני? רק אם הן מכוערות". לאחר המחאה העולמית שקמה בעקבות דבריו, הוא התנצל בפומבי. 

 

ביקיני בתאילנד - רק אם את מכוערת, אמר ראש הממשלה ביקיני בתאילנד - רק אם את מכוערת, אמר ראש הממשלה צילום: שאטרסטוק

 

איסור על לבישת טייטס או סקיני ג'ינס – קטאר

 

בשנה שעברה החליטה ממשלת קטאר כי טייטס אינם לבוש צנוע והולם והודיעה כי ייאסר על תיירים ללבוש אותם במדינה.

 

טייץ - גרביונים או מכנסים? בקטאר זה אסור טייץ - גרביונים או מכנסים? בקטאר זה אסור צילום: luuux.com

 

לבוש צנוע בוותיקן

 

ב-2010 החליט הוותיקן שלא עוד יסתובבו תיירים בלבוש חושפני במקום מושבו של האפיפיור. כעת המשמר השוויצרי, האמון על הביטחון בוותיקן, כעת גם אחראי על אכיפת חוק זה. תיירים שאינם לבושים באופן צנוע מתבקשים לצאת מתחומי הוותיקן.

 

קוד הלבוש בכניסה לוותיקן. שימו עליכם משהו קוד הלבוש בכניסה לוותיקן. שימו עליכם משהו

 

כיסוי כתפיים וברכיים - דובאי

 

לדובאי יש מרכזי קניות אדירי מימדים המלאים במותגים בין-לאומיים. אולם תיירים הרוצים ליהנות מחוויית הקנייה מתבקשים להקפיד על כיסוי כתפיים וברכיים. הממשלה מחלקת לתיירים כרטיסים כחולים שבהם מפורטים כללי הלבוש המקומי.

 

שלט בכניסה חקניון בדובאי - הכתפיים והברכיים צריכים להיות מכוסים שלט בכניסה חקניון בדובאי - הכתפיים והברכיים צריכים להיות מכוסים

 

חובת חבישת כובע ואיסור על שמלות סטרפלס באסקוט – אנגליה

 

צפייה בלבושן של הנשים המגיעות למרוץ אסקוט היוקרתי נעשה פופולארי לא פחות מצפייה במרוצי הסוסים. אולם גם כאן ישנו קוד לבוש קפדני המפורט במדריך של 16 עמודים. נשים שמופיעות ללא כובע או בשמלת סטרפלס נאלצות להתמודד עם משטרת אופנה במקום.

  

סטרפלס? לא באירוע השנתי של מירוץ הסוסים היוקרתי באסקוט שבבריטניה סטרפלס? לא באירוע השנתי של מירוץ הסוסים היוקרתי באסקוט שבבריטניה

 

איסור על לבישת ביקיני שלא במקומות רחצה - ספרד

 

לתיירים רבים נראה מובן מאליו להסתובב ברחובות העיר בבגד ים לאחר שסיימו לבלות בחוף הים. אולם ממשלת ספרד מגלה אפס סובלנות להתנהגות זו ואוסרת על לבישת בגד ים ברחובות העיר. קנסות יכולים להגיע עד 500 ליש"ט.

 

יצאתם לרחוב בביקיני? בספרד זה יעלה לכם 500 יורו יצאתם לרחוב בביקיני? בספרד זה יעלה לכם 500 יורו צילום: ilvescovado.it

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x