שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עורך הדין אדם פיש נהרג אתמול כשרכב על אופני שטח

עו"ד פיש (57) היה אחד מעורכי הדין המוכרים והבולטים בחיפה. עו"ד יוסי חכם, יו"ר ועד מחוז חיפה אמר עליו: "הפעילות הציבורית והתרומה לזולת היו שם נרדף לאדם"

ענת רואה 18:2827.12.14

עורך הדין אדם פיש (57) נהרג אתמול (יום ו') במהלך טיול רכיבה על אופני שטח בנגב. חובשי מד"א שהגיעו למקום ניסו במשך שעה ארוכה לבצע בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע אות מותו.

 

מותו של עו"ד פיש היכה בהלם את קהילת עורכי הדין, ובעיקר זו החיפאית, שכן עו"ד פיש מחיפה היה אחד הפרקליטים הבולטים והמוכרים בעיר. פיש היה שותפה של עו"ד רחל בן ארי במשרדם רחל בן ארי, אדם פיש ושות', והוא בעל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפט בינלאומי וזכויות אזרח מ-American University. הוא הוסמך כעורך דין בשנת 1981, כיהן בעבר כחבר מועצת העיר חיפה והשתתף ביסוד עמותות חשובות בתחומי זכויות האזרחי ואיכות הסביבה.

 

עו"ד אדם פיש. עו"ד יוסי חכם ספד לו: "היה עו"ד מבריק, מוכשר מקצועי, חריף ומיומן" עו"ד אדם פיש. עו"ד יוסי חכם ספד לו: "היה עו"ד מבריק, מוכשר מקצועי, חריף ומיומן"

 

משרד עורכי הדין שאותו ייסד פיש פרסם הודעת אבל ובה נכתב: "אדם פיש נודע בקרב ציבור המשפטנים ולקוחותיו כפרקליט משכמו ומעלה וליטיגטור בכל רמ"ח אבריו, אוטוריטה בתחום המשפט, ובעל ידע עצום בתחום המשפט האזרחי, הפלילי והמנהלי, לזכותו נרשמו הישגים משפטיים, ובתוכם תקדימים רבים, והלכות אשר הושפעו ונפסקו על בסיס טיעוניו, שתקצר היריעה מלפרטם".

 

"אדם בראש ובראשונה היה חבר"

 

עו"ד יוסי חכם, יו"ר ועד מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין ספד היום לפיש: "נדרשה לי יממה שלמה של הלם כדי להיות מסוגל לכתוב על אדם בלשון עבר. אדם פיש היה אחד מעורכי הדין המובילים במחוז ובארץ כולה. אדם היה עורך דין מבריק, מוכשר מקצועי, חריף ומיומן, אבל לא בזכות אלו נזכור אותו. כולנו נתגעגע לאדם בגלל החברות, האיכפתיות, הלב הרחב, הנכונות לעזור בכל מצב וללא תנאי. ההכרה וההוקרה בהם זכה אדם הם פועל יוצא של נכונותו להעמיד את עצמו ואת מטענו לזכות הזולת".

 

עו"ד חכם הוסיף: "אדם בראש ובראשונה היה חבר. כאשר היתה שאלה מקצועית, שואלים את אדם. כאשר יש התלבטות פוליטית, מתייעצים עם אדם. כאשר חבר או קרוב מסתבך, שולחים אותו לאדם. כאשר צריך להגיש עתירה מורכבת פונים לאדם והוא כדרכו מבקש שאת שכר הטרחה נעביר לעמותה כי יש שזקוקים לכסף יותר. הפעילות הציבורית והתרומה לזולת היו שם נרדף לאדם. כאשר צריך המלצה על מסעדה טובה, פונים לאדם. ניהלנו מספר תיקים ביחד וסיכמנו שמי שמפסיד מזמין את השני למסעדה. גם כשאדם ניצח (ותענוג היה להפסיד לאדם) הוא היה מתעקש למצוא בהחלטה שורה לרעתו כדי שהוא יזמין את המסעדה. נפער חלל שאי אפשר יהיה למלא".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x