הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

מיקרוסופט רוכשת את אאוראטו הישראלית ב־200 מיליון דולר

אאוראטו, שהוקמה ב־2011, פיתחה טכנולוגיה שאמורה להגן על ארגונים מפני התקפות סייבר. בחודש יולי האחרון הצטרפה החברה למיזם אבטחת המידע של מיקרוסופט וקיבלה מידע בזמן אמת על בעיות אבטחה ברשת של ענקית התוכנה

אסף גלעד ומאיר אורבך 07:4913.11.14

חברת הסייבר הצעירה אאוראטו (Aorato) של האחים עידן ואוהד פלוטניק ומיכאל דולינסקי נמכרה אתמול למיקרוסופט תמורת 200 מיליון דולר. המגעים לרכישת החברה נחשפו ב"כלכליסט" והם נמשכו במהלך ארבעת החודשים האחרונים.

 

אאוראטו גייסה כ־11 מיליון דולר מאז הקמתה ב־2011, ונותרה חברה קטנה למדי שמעסיקה 20 עובדים. המרוויחים הגדולים מהעסקה הם שלושת המייסדים, שמחזיקים יחד עם העובדים בכ־30% ממניות החברה. על פי ההערכה, המנכ"ל עידן פלוטניק מחזיק בכמות המניות הגדולה ביותר בתוך קבוצת המייסדים והעובדים.

 

מרוויחה נוספת מהעסקה היא קרן ההון סיכון גלילות קפיטל של קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין, שמחזיקה גם היא 30% ממניות החברה. הקרן השקיעה רק כ־2 מיליון דולר באאוראטו וצפויה לקבל יותר מ־60 מיליון דולר, מה שיאפשר לה להחזיר למשקיעים את מלוא הקרן שגייסה, שעומדת על 30 מיליון דולר. התשואה של גלילות מגיעה לכך בזכות היותה המשקיעה הראשונה בחברה.

 

אאוראטו פיתחה טכנולוגיה שאמורה לספק הגנה מפני התקפות סייבר מתוחכמות על ידי ניתוח של התנהגות המכשירים הפועלים בארגון ובסביבתו, בין אם מדובר בצד מרכזי הנתונים ושרתי הארגון, או שמא באחד ממחשבי הקצה של עובד או אפילו טלפון סלולרי של לקוח. הטכנולוגיה נועדה למנוע מקרים חוזרים ונשנים בהם תוקפים מתוחכמים עושים שימוש זדוני במכשיר או מספר מכשירים בכדי לחדור לרשת, לגשת למשאבים, להשיג מידע ולבצע פעולות נוספות.

 

בחודש יולי הצטרפה אאוראטו למיזם אבטחת המידע של מיקרוסופט ובכך התקשרה למרכז האבטחה של ענקית התוכנה, מה שאפשר לה לקבל מידע בזמן אמת על בעיות אבטחת מידע בכלל הרשת של מיקרוסופט.

 

עידן פלוטניק, מבעלי אאוראטו עידן פלוטניק, מבעלי אאוראטו

 

האחים פלוטניק מכרו ב־2012 את פעילות אבטחת המידע בסביבת מיקרוסופט של חברת Foreity לאמן מערכות תמורת כמה מאות אלפי שקלים.

 

אאוראטו (Aorato)

תחום פעילות: טכנולוגיה לזיהוי מתקפות סייבר בארגונים

שנת הקמה: 2011

מייסדים: עידן פלוטניק (בתמונה), אוהד פלוטניק

ומיכאל דולינסקי

היקף גיוסים: 11.5 מיליון דולר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x