$
חדשות טכנולוגיה

טלטלה בגוגל: ממציא אנדרואיד, אנדי רובין, התפטר מתפקידו

רובין הצטרף לגוגל ב-2005, לאחר שענקית האינטרנט רכשה את הסטארט-אפ אנדרואיד שייסד; הערכות: העזיבה - בשל מינוי סאנדר פיצ'אי למספר שתיים בחברה

עומר כביר 12:0631.10.14

טלטלה בגוגל: אנדי רובין, מהדמויות הבכירות בחברה ומי שניהל בעבר את חטיבת האנדרואיד שלה, עוזב את ענקית הטכנולוגיה – כך הודיעה אמש החברה.

  

רובין היה מדמויות המפתח בגוגל ואחד מהאחראים העיקריים להצלחה של אנדרואיד, שנחשבת כיום למערכת ההפעלה הפופולרית בעולם. הוא הצטרף לגוגל ב-2005, אחרי שזה רכשה את הסטארט-אפ אנדרואיד שייסד. רובין הוביל את פעילות מערכת ההפעלה עד 2013, אז עבר להוביל את חטיבת הרובוטיקה החדשה של גוגל.

  

את מקומו באנדרואיד תפס בכיר החברה סאנדר פיצ'אי, שבעקבות רה-ארגון שביצע המנכ"ל לארי פייג' בשבוע שעבר מונה לסמנכ"ל בכיר לענייני מוצרים ובפועל למספר 2 של פייג' אי אפשר להתעלם מתזמון הפרישה של רובין, וייתכן שזו קשורה לאכזבה מהעדפתו של פיצ'אי על פניו. 

 

רובין עתיד להקים אינקובטור לסטארט-אפים בתחום החומרה, ואת מקומו בחטיבת הרובוטיקה של גוגל יתפוס ג'יימס קופנר, מהמדענים המובילים בתחום הרובוטיקה מזה שני עשורים שעבד בעבר כחוקר באוניברסיטת קרנגי מלון היוקרתית והיה חלק מפרויקט המכונית ללא נהג של גוגל. 

 

אנדי רובין אנדי רובין צילום: בלומברג

 

"אני רוצה לאחל לאנדי את מיטב הברכות בעתיד", אמר פייג' בהודעה לעיתונות. “באמצעות אנדרואיד הוא יצר משהו מדהים באמת, עם יותר ממיליארד משתמשים. תודה לך". 

 

רובין עצמו אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי עצמאות פעילותו בגוגל לא נפגעה, וכי הוא עוזב את החברה מכיוון שברצונו לעשות משהו חדש. “לארי אפשר לחטיבת הרובוטיקה לפעול בדיוק כפי שרציתי, וביצענו התקדמות רבה בשנה הראשונה שלנו", הוא הוסיף.

  

אנליסטים, עם זאת, מטילים ספק בכנות דבריהם של רובין ופייג'. “זה מפתיע ונשמע די לא מתוכנן", אמר אנליסט IDC, סקוט סטרון, לוול סטריט ג'ורנל. “אם רובין פרש מבחירתו, אפשר היה להניח שהוא היה משלים לפחות חלק מפרויקט הרובוטיקה, כך שיהיה לו משהו להציג לפני שהוא עוזב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x