שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נסגר תיק החקירה נגד משה שחורי ורעייתו

החקירה נוגעת לפרשת מתן השוחד לדוד ואנונו, בכיר ברשות המסים לשעבר. העילה לסגירת התיק - היעדר ראיות מספיקות

זוהר שחר לוי 11:1608.10.14

הפרקליטות הודיעה אתמול (ג') כי סגרה את תיק החקירה נגד מנכ"ל תנועת קדימה, משה שחורי, ורעייתו עו"ד דליה שחורי בפרשת מתן השוחד לדוד ואנונו, בכיר ברשות המסים לשעבר. העילה לסגירת התיק, כך לפי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), היא העדר ראיות מספיקות.

 

שחורי ורעייתו נחשדו במסגרת הפרשה שכונתה "רשות המסים 2", במסגרתה נידון ואנונו, לשעבר מנהל אגף חקירות ומודיעין ברשות המסים, ל-6 שנות מאסר על עבירות של שוחד.

 

במסגרת חקירת הפרשה נטען, בין היתר, כי שחורי ורעייתו הציעו שוחד לואנונו באמצעות מקורבו רן הדר ז"ל. ואנונו התבקש, כך לפי כתב החשדות בעניינם, לספק לבני הזוג שחורי מידע מתוך רשות המסים בתמורה לטובות הנאה.

 

דוד ואנונו דוד ואנונו צילום: אוראל כהן

 

לאחר שנחשפה הפרשה נעצר ואנונו ועמו מעורבים נוספים בהם משה ודליה שחורי. בשימוע שנערך בעניינם של בני הזוג במשרדי הפרקליטות, במטרה להחליט אם להגיש בעניינם כתב אישום, טענו באי כוחם כי בני הזוג סירבו באופן שיטתי לבקשות לתשלום או כל טובת הנאה אחרת.

 

עורכי הדין של בני הזוג, ד"ר יעקב וינרוט, דבי וינרוט ועמית חדד ממשרד וינרוט ושות' ציינו עוד בפני הפרקליטות כי אין בהרשעתו של ואנונו בקבלת שוחד כדי להוכיח שהם עצמם נתנו לו שוחד. לדבריהם, יש להיזהר מפני "מתיחת גבולות עבירת השוחד אל מחוזות האבסורד כאשר ברור כי בפועל לא ניתן כל סיוע לרן הדר או לואנונו".

 

בעקבות השימוע, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק בעניינם של בני הזוג שחורי, וזאת בעילה של העדר ראיות מספקות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x