$
משפט

5,000 שקל במקום דין משמעתי

תלונה לוועדת האתיקה נגד עו"ד נחום פינברג בטענה לניגוד עניינים, הסתיימה ב"הסדר מותנה"

ענת רואה 09:2529.07.14

ועדת האתיקה של מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין חתמה על "הסדר מותנה" עם עו"ד נחום פינברג שמנע את העמדתו לדין משמעתי בתלונה שהוגשה נגדו בטענה לניגוד עניינים.

 

לפי ההסדר, פינברג ישלם 5,000 שקל ללשכה וייתחייב להימנע מביצוע עבירה דומה במשך שנתיים, ובתמורה לא תוגש נגדו קובלנה משמעתית. הבירור המשמעתי נגד פינברג, מהפרקליטים הבולטים בייצוג מעסיקים, נפתח עקב תלונה של עובד לשעבר בכאל, שפוטר לאחר הליך בוררות שהתקיים בינו לבין החברה, שנוהל על ידי פינברג, שאף ניסח את הסכם הבוררות וחתם עליו.

  

עו"ד נחום פינברג עו"ד נחום פינברג צילום: עמית שעל

 

לאחר שפוטר הגיש העובד תביעה לבית הדין לעבודה, ואז גילה שמי שמייצג את כאל בתביעה הוא לא אחר מאשר פינברג. העובד הגיש תלונה לוועדת האתיקה, וזמן קצר אחר כך פרש פינברג מייצוג כאל בתביעה. "הסדר מותנה" במקום העמדה לדין משמעתי הוא מנגנון חדש שאומץ רק באחרונה. מקורו בתיקון 66 לסדר הדין הפלילי, שמאפשר לתובע להימנע מהעמדה לדין של אדם בלי לסגור את התיק נגדו.

 

בהסדר עם פינברג נכתב שהוא נעדר עבר משמעתי ושמילוי תנאי ההסדר יענו על העניין לציבור בנסיבות המקרה. פינברג הודה בעובדות שבתלונה ו"פעל לסיים הייצוג מיד כשהובא לידיעתו כלל 14א', שלטענתו לא היה מודע לו". עוד נכתב שלפיברג מיוחסות שתי עבירות: מעשים הפוגעים בכבוד המקצוע ופעולה בניגוד אינטרסים או חשש לניגוד אינטרסים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x