שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סוני מתפוררת: מכרה את חטיבת המחשבים, תפטר 5,000 עובדים

הרוכשת היא הקרן היפנית Japan Industrial Partners וסוני תחזיק ב-5% מהחטיבה. בנוסף, תפוצל חטיבת הטלוויזיות שלה לחברה נפרדת. עתה צפויה להתמקד בשווקי המובייל והקונסולות

עומר כביר 11:2706.02.14
מהלך רה-ארגון מקיף בסוני: ענקית האלטקרוניקה היפנית הודיעה לפנות בוקר (ה') שבכוונתה לבצע סבב קיצוצים מאסיבי, למכור את חטיבת המחשבים האישיים שלה ולפצל את חטיבת הטלוויזיות לחברה נפרדת. זאת, במסגרת מאמצים לשקם את החברה על רקע קשיים מהם היא סובלת בשנים האחרונות.
אתמול דווח שסוני מנהלת מו"מ למכירת חטיבת המחשבים האישיים שלה, Vaio, לקרן השקעות יפנית. כעת מאשרת החברה שסיכמה על מכירת החטיבה לקרן, Japan Industrial Partners. סוני תשמור, עם זאת, על בעלות של 5% מהחברה. סכום העסקה טרם פורסם.  

 


 

חטיבת הטלוויזיות של סוני, שבמשך שנים רבות הייתה הזרוע המכניסה ביותר של החברה וייצרה את אחד המוצרים שמזוהים איתה יותר מכל, תפוצל ותהפוך לחברה עצמאית עד יולי 2014 לכל המאוחר. במקביל, וכתוצאה ממהלכים אלו, עתידה סוני לקצץ ב-5,000 משרות, 3,500 מהן מחוץ ליפן.

 

אולטרה-בוק היברידי סוני VAIO אולטרה-בוק היברידי סוני VAIO צילום: עומר כביר
 

המהלך הוכרז במקביל לפרסום הדו"ח הרבעוני במסגרתו העריכה סוני שבשנת הכספים הקרובה היא תסבול מהפסדים של 110 מיליארד ין (1.1 מיליארד דולר). זאת, במקום תחזיות מוקדמות שצפו רווח של 30 מיליארד ין (296 מיליון דולר).

 

בעקבות הארגון מחדש צפויה עתה סוני להתמקד בשווקי המובייל והקונסולות, שלפי הדו"ח הרבעוני הניבו ברבעון האחרון את הצמיחה הגבוה ביותר במכירות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x