שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

האחים עוה"ד נפרדים: אבי וינרוט עוזב את משרד יעקב וינרוט

עו"ד אבי וינרוט היה מספר שתיים במשרד שהקים אחיו, עו"ד יעקב וינרוט, ועבד בו מהיום שהוסמך כעורך דין. לאחרונה העכירו היחסים בין שני האחים ואבי וינרוט הודיע על פרישה. האח הפורש אתמול: "אקים משרד שמתמחה בתחום האזרחי"

ענת רואה ומשה גורלי 08:1319.12.13

טלטלה במשרד עורכי הדין של יעקב וינרוט: אחיו, עו"ד ד"ר אבי וינרוט שהיה במשך 25 שנה שותפו הבכיר, פורש מהמשרד ומתכוון להקים משרד עצמאי - כך נודע ל"כלכליסט". זאת לאחר שהיחסים בין שני האחים עלו לאחרונה על שרטון. 

עו"ד יעקב וינרוט נחשב לאחד מהליטיגטורים (עורכי דין הטוענים בבית משפט) הטובים והמוערכים בישראל. את משרד עורכי הדין שלו, י. וינרוט ושות', הוא הקים בתחילת שנות השבעים, ושנים אחדות לאחר מכן חבר אליו אחיו הצעיר אבי וינרוט, מיד לאחר שהוסמך כעורך דין, והשתלב במשרד. בדף לוגו המשרד רשום אבי וינרוט כמספר שתיים במשרד. אבי וינרוט נחשב עו"ד מצליח בזכות עצמו, אך מעולם לא זכה לתהילה ולהערכה המקצועית שלהן זכה אחיו הבכור.

 

עו"ד יעקב וינרוט (ארכיון) עו"ד יעקב וינרוט (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

בתקופה האחרונה היחסים בין האחים הלכו והתערערו, עד להחלטת הפרישה הדרמטית. אבי וינרוט אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "למשרד יש מיתוג שהוא בעיקר עוסק בפלילי, ואני מתמחה בעיקר בתחום האזרחי, אז במקום שאנשים יגידו שהם לא יודעים שמשרד וינרוט עוסק גם בתחום האזרחי, עכשיו אקים משרד שמתמחה בדיוק בעניינים הללו".

אבי וינרוט עמד לצד אחיו במשך השנתיים שחלפו מאז שהוגש נגדו כתב אישום בחשד לעבירות של מתן שוחד לפקיד השומה שוקי ויטה ועבירות הלבנת הון ועד לזיכויו של וינרוט על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב. בין לקוחותיו המפורסמים של יעקב וינרוט: אביגדור ליברמן, צחי הנגבי, אריאל שרון, עזר ויצמן, השופט יהודה זפט ואודי ברזילי.

 

עו"ד אבי וינרוט עו"ד אבי וינרוט

 

אבי וינרוט השלים שני תארים במשפטים באוניברסיטת בר־אילן ואת הדוקטורט שלו עשה באוניברסיטת תל ־אביב. הוא משמש כיועץ משפטי של מגן דוד אדום ומייצג חברות ממשלתיות ובהן מע"צ ובזק בינלאומי. בעבר שימש כיועץ משפטי של עמידר. הוא פרסם שורה ארוכה של ספרים ופרסומים משפטיים בתחומי המשפט הציבורי, בנקאות, מיסוי והמשפט העברי.

 

מיעקב ואבי וינרוט נמסר: "לאחר שנים רבות של עבודה משותפת אנו נפרדים כאחים אוהבים, לאחר שהחלטנו שכל אחד מאתנו יעמוד בראש משרד שירכז את הטיפול בנושאים שימצא לנכון להתמקד בהם. שיתוף הפעולה ביננו יימשך, וכל אחד מאיתנו מאחל לאחיו הצלחה בכל אשר יעשה".

 

לקוחות מרכזיים של יעקב וינרוט, היום ובעבר:

אביגדור ליברמן

אריה דרעי

צחי הנגבי

ארקדי גאידמק

לב לבייב

האחים עופר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x