שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ה-SMS שהפליל אותי: בכיר לשעבר בקמהדע מואשם בשימוש במידע פנים

על פי כתב האישום שהגישה הפרקליטות, העביר אבי בזיז, סמנכ"ל החברה לשעבר, מידע אודות עסקה שנרקמה להפצת תרופה לטיפול במחלת הנפחת לחברו מהמילואים וסייע לו להרוויח 40 אלף שקל. עו"ד גלעד כצמן, בא כוחו של בזיז: "נגיב לאחר לימוד החומר"

תומר גנון 15:0230.09.13
הפרקליטות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד סמנכ"ל התפעול בחברת "קמהדע" לשעבר בגין ביצוע עבירות של שימוש במידע פנים והפרת חובות דיווח. על פי כתב האישום, בשנת 2010 נרקמה עסקה בין חברת "קמהדע" לבין חברת Baxter הבינלאומית, בעניין הפצה, ייצור חומרי גלם, וכן שימוש בידע ופטנטים בקשר לתרופה שפיתחה "קמהדע". מדובר בתרופה בשם AAT שניתנת באמצעות עירוי לטיפול במחלת הנפחת התורשתית הפוגעת במערכת הנשימה. צפי ההכנסות מהעסקה נאמד בעשרות מיליוני דולרים והמידע אודות העסקה היה בגדר מידע פנים בטרם הובא לידיעת הציבור.

 

בניין חברת קמהדע. הסמנכ"ל לשעבר המליץ לחברו לרכוש את מניות החברה באמצעות SMS בניין חברת קמהדע. הסמנכ"ל לשעבר המליץ לחברו לרכוש את מניות החברה באמצעות SMS

 

הנאשם, אבי בזיז (49), שהיה נושא משרה בכירה בחברה ובעל נגישות למידע הפנים אודות העסקה, קנה לעצמו מניות "קמהדע" וכן המליץ באמצעות הודעת SMS לחברו מהמילואים לקנות מניות החברה מיידית. בעקבות ההמלצה, רכש חברו של הנאשם מניות וכן המליץ לאחיו לרכוש מניות, והוא עשה כן. ביום פרסום הדיווח המיידי בדבר העסקה, זינק שערה של מניית קמהדע ב-16.24% בנפח מסחר חריג של 35.4 מיליון שקל.

 

על פי כתב האישום, חברו של בזיז הפיק רווח אישי של כ-40 אלף שקל בעקבות השימוש במידע הפנים. אחיו של החבר הפיק רווח של כ-8,000 שקלים. בזיז עצמו הפיק רווח של כ-7,000 שקל.

 

בזיז מואשם גם שלא דיווח כנדרש על שינויים באחזקותיו במניות החברה כמתחייב מנושא משרה בכירה בחוק ניירות ערך.

 

התיק נחקר על ידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד מאור ברדיצ'בסקי, סגן בפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה.

 

מבא כוחו של בזיז, עו"ד גלעד כצמן, נמסר: "קיבלנו את כתב האישום בשעות אלה, ולאחר לימוד החומר נגיב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x