$
משפט

בתמורה להשבת הדרכון: דנקנר יגדיל הערבויות לרשות ני"ע ל-8 מיליון שקל

הפרקליטות הסכימה לבטל את צו איסור היציאה מהארץ נגד נוחי דנקנר. יפקיד 3 מיליון שקלים נוספים, מעבר ל-5 מיליון השקלים שהפקיד עם שחרורו מהמעצר לאחר שנחקר בחשד לביצוע עבירות תרמית בני"ע

תומר גנון וזוהר שחר לוי 14:2026.08.13

איש העסקים נוחי דנקנר יגדיל ל-8 מיליון שקל את הערבויות שהפקיד ברשות ניירות ערך בתמורה להחזרת דרכונו וביטול צו איסור היציאה מהארץ נגדו, וזאת על מנת "להבטיח את המשך התייצבותו להליכים המשפטיים נגדו". כך סוכם בין פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה לבין באי כוחו של דנקנר. השופטת אורית קוברסקי מבית משפט השלום בת"א אישרה בסוף השבוע את ההסכמות.

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: יריב כץ

 

במסגרת מעצרו של דנקנר בחודש נובמבר 2012 בחשד לביצוע עבירות תרמית בניירות ערך, הוא שוחרר בתנאים מגבילים בתמורה להפקדת ערבות בגובה 5 מיליון שקל, איסור על יציאתו מהארץ והפקדת דרכונו במשרדי הרשות. בכל פעם שביקש לצאת לחו"ל לרגל עסקיו, ביקשה הרשות מבית המשפט שיפקיד באופן זמני ערבות נוספת בתמורה לקבלת דרכונו וביטול זמני של הצו האוסר עליו לצאת מישראל. הרשות סיימה את חקירתה בתחילת החודש, וכעת הסכימה הפרקליטות להקל בתנאים המגבילים שהוטלו עליו בתמורה ל-3 מיליון שקל נוספים. באי כוחו של דנקנר התחייבו לעדכן מבעוד מעוד על כניסותיו ויציאותיו מהארץ.

 

החשד נגד דנקנר הוא שפעל באמצעות חשבונות הקשורים לברוקרים איתי שטרום ועדי שלג כדי להשפיע על שער מניית אי.די.בי, וזאת באמצעות עסקאות תרמיתיות של עשרות מיליוני שקלים במהלך 21-22 בפברואר 2012, על מנת לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה. כפי שפורסם ב"כלכליסט", הרשות סבורה שישנן ראיות להעמיד את דנקנר

לדין בגין עבירות של השפעה בדרכי תרמית על שערי מניית. כך גם בנוגע לשטרום ושלג. העבירות הנוספות שבהם נחשדים השלושה הם קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים בתאגיד, עבירות דיווח וכן עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

 

בא כוחו של דנקנר, עו"ד משה מזור, ציין במסגרת הבקשה שהוגשה לבית המפשט בעניין הערבויות, שכללה גם בקשה להארכתם בשלושה חודשיים, כי: "אין בהסכמה כאמור משום הסכמה לאי אילו מהחשדות הנזכרות בבקשה".

 

את הפרקליטות מייצגים עוה"ד חנה קורין ועמית בכר. את נוחי דנקנר מייצגים עוה"ד אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור ממשרד גולדפרב, זליגמן ושות'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x