שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בשולי הרשת

הקול מאחורי ווייז מוחה: "אני כמו עובד קבלן"

עמי מנדלמן, הקריין של הניווט הקולי באפליקציה הפופולרית שנמכרה לגוגל תמורת 1.1 מיליארד דולר, לא יקבל שקל מהעסקה. ל"כלכליסט" הוא אומר: "אני שמח עבורם, אבל הייתי רוצה להיות הפרזנטור"

מאיה נחום שחל 12:0612.06.13
אפליקציית ווייז נמכרה אתמול (ג') רשמית לגוגל ביותר ממילארד דולר. בכירי החברה ישלשלו לכיסם עשרות מיליוני דולרים ומאה העובדים יתחלקו בסכום מכובד של 180 מיליון שקל. ומה יקבלו אלה שהקליטו את הקולות שמכוונים את המשתמש?

 

"אני מרגיש כמו הבן הלא-חוקי של המלך" אומר עמי מנדלמן, חבר להקת "הכל עובר חביבי", והקריין הגברי מאחורי האפליקציה. מנדלמן סיפר ל"כלכליסט" שכאשר נתבקש להקליט את הקולות לפני כארבע שנים הוא עשה זאת "על הדרך" בין רצף של הקלטות. הוא אפילו לא ממש ידע על מה מדובר, ובחשבונית רשם"קולות לג'י פי אס".

 

עמי מנדלמן, קריין ווייז עמי מנדלמן, קריין ווייז צילום: מיכאל קרמר

 

מנדלמן הוסיף: "הגמול היה סכום של כמה כרטיסים לקולנוע ומאז אני גאה בכל פעם שמכנים אותי ''איש הווייז''. השקעתי גם, כדי שתהיה אווירה רגועה, ביתית ואינטימית". הוא מדגיש שהוא חוגג בשמחתם של האנשים בוויז, אבל לא מכחיש שהיה שמח שמישהו יפנה אליו: "זה הכל בהומור, אבל אני אופטימיסט ואני מאמין שיהיה משהו. הייתי רוצה למשל להיות הפרזנטור שלהם, אחרי הכל אני ''איש הווייז''. אין לי הסכם איתם ולא החתימו אותי מעולם, אבל הייתי רוצה להגיע איתם למשהו רשמי".

 

גלית גורא-עיני, הקול הנשי מאחורי ווייז, מאוד משועשעת. להבדיל ממנדלמן, היא יזמה את ההצעה להקליט את עצמה כקול הנשי. היא יזמה את המהלך, והסכימה לעשות את העבודה תמורת סכום סמלי שלא הגיע לארבע ספרות. "הם היו סטארט אפ ואמרו שכולם עשו את זה תמורת סכומים סמליים. אבל זה נראה כמו מהלך חכם, והתמורה הייתה מבחינתי החשיפה. זה רק עשה לי טוב".

 

גורא-עיני אמרה כי היא לא מתכוונת לפנות אל המנהלים: "אני מאמינה שמה שצריך לקרות, יקרה. אין לי ענין להתמרמר, אולירק  על זה שלא ביקשתי לעבוד שם בתור מזכירה. הם היו אחלה, שילמו בזמן, היו נחמדים ומפרגנים והם לא חייבים לי כלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x