$
חדשות טכנולוגיה

רשמית: טאמבלר נרכשה בידי יאהו ב-1.1 מיליארד דולר

החברות הבטיחו למשתמשים "לא לדפוק את זה", לאור גורלן של חברות אחרות שרכשה יאהו בעבר. רשת הבלוגים טאמבלר תפעל עצמאית כחטיבה עסקית נפרדת. בתוך כך, דווח על עשרות אלפי משתמשים שמיהרו לנטוש אותה

עומר כביר 15:5620.05.13
עכשיו זה רשמי: יאהו הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת טאמבלר לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר. “אנחנו מבטיחים לא לדפוק את זה", נכתב בהודעה לעיתונות מטעם שתי החברות. העסקה צפויה להיסגר סופית בחצי השני של השנה.
אתמול בלילה דווח כי דירקטוריון יאהו אישר את רכישת פלטפורמת הבלוגים החברתית הפופולרית. כעת מאשרות החברות כי הגיעו לסיכום, וממהרות להרגיע את חששות המשתמשים לאור העבר העגום של יאהו בכל הנוגע לרכישת שירותי רשת מצליחים. “לפי ההסכם ולאור הבטחתנו שלא לדפוק את זה, טאמבלר תפעל עצמאית כחטיבה עסקית נפרדת", נכתב בהודעה לעיתונות.

 

סבורה שטאמבלר ויאהו הן שני צדדים של אותו המטבע. מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו סבורה שטאמבלר ויאהו הן שני צדדים של אותו המטבע. מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו צילום: בלומברג

 

מייסד טאמבלר, דייוויד קארפ, ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה והשירות והמיתוג של טאמבלר יישארו עצמאיים ולא ישולוב באלו של יאהו. “הצוות שלנו לא משתנה, מפת הדרכים שלנו לא משתנה", הבהיר קארפ כחלק ממאצי ההרגעה. “המשימה שלנו - לתת למשתמשים כלים ליצור את העבודה הטובה ביותר שלהם ולחשוף אותה לקהל -בהחלט לא משתנה. אנחנו נרגשים לזכות בתמיכה של יאהו והצוות שלה, שחולקים את החלום שלנו. טאמבלר תשתפר מהר יותר בזכות המשאבים הגדולים יותר".

 

מנכ"לית יאהו, מאריסה מאייר, הוסיפה: “ברמות רבות, ההבדל בין טאמבלר ליאהו הוא עצום. אבל באותו זמן, הן משלימות אחת את השנייה. יאהו היא רשת המדיה המקורית של האינטרנט. טאמבלר היא שיגעון המדיה בעל קצב הגידול הגבוה ביותר באינטרנט. ביסודן, טאמבלר ויאהו ממוקדות במשתמשים, בעיצוב ובמציאת הפתעות והשראה".

נוטשים את הספינה

על אף המסרים האופטימיים, יש משתמשים שלא ממתינים לראות כיצד תשפיע יאהו על הבלוג שלהם בטאמבלר. לפי דיווח של All Things D, מאט מלנוואג, ממייסדי פלטפורמת הבלוגים וורדפרס, כתב פוסט ובו סיפר על כ-72,000 בלוגים שעברו מטאמבלר לפלטפורמה שלו. "אני סקרן לראות מה יעשו המוחות היצירתיים שמאחורי טאמבלר עם המשאבים החדשים שלהם", הוסיף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x