$
חדשות טכנולוגיה

גוגל בורחת משוק ממירי הטלוויזיה

משרד המשפטים האמריקאי אישר את מכירת חטיבת ממירי הטלוויזיה הרווחית של מוטורולה מוביליטי, היום חברת בת של גוגל, ל-Arris Group. הדבר מסמן שינויים בסדר העדיפויות של החברה

עומר כביר 12:0715.04.13
משרד המשפטים האמריקני אישר לגוגל למכור את Home, חטיבת ממירי הטלוויזיה של מוטורולה מוביליטי ל-Arris Group, בעסקת ענק המוערכת ב-2.35 מיליארד דולר.

 

 

 

זאת הייתה בהשוכה הרגולטרית האחרונה בדרך לאישור העסקה, עליה דווח לראשונה בדצמבר האחרון. לפי דיווח באתר חדשות הטכנולוגיה Cnet, אריס צפויה לנצל את הרכישה על מנת להגדיל את היצע המכשירים שהיא מספקת ללקוחות קצה דרך חברות כבלים ולוויין. העסקה צפויה להיסגר סופית ביום רביעי הקרוב.

 

מחברת התקשורת הותיקה בארצות הברית לתת-חטיבה בגוגל

 

במאי שעבר השלימה גוגל את רכישת מוטורולה מוביליטי - חברת המוצרים הצרכניים, מכשירי המובייל וממירי הטלוויזיה שפוצלה מחברת האם שנה קודם לכן, בתחילת 2010. מוטורולה, חברת התקשורת האמריקאית הותיקה, פוצלה לשתי חברות, כאשר חברת מוטורולה סולוסיינס, חברה פומבית נפרדת, עדיין מוכרת את מוצרי התשתית, תקשורת וטלקום. מאז הפיצול, סולוסיינס צמחה ב-48%, בעוד שמוביליטי הצטמקה באחוזים בודדים לפני שנרכשה על גוגל.

 

העסקה המקורית, בשווי 12.5 מיליארד דולר, הייתה הגדולה בתולדות גוגל ונעדה לספק לענקית האינטרנט חטיבת ייצור בתחום המובייל. למרות שגוגל פועלת בתחום הטלוויזיה, עם גוגל TV, נראה שממירים לא עומדים בראש מעיניה והחברה בחרה לוותר על פעילות הממירים של מוטורולה מוביליטי. זאת למרות שבאופן אירוני, Home היא חטיבה רווחית יותר מחטיבת הסלולר במוטורולה מוביליטי.

 

לפי תנאי העסקה, גוגל תקבל 2.05 מיליארד דולר במזומן ו-300 מיליון דולר במניות, מה שיתן לה בעלות על 15.7% ממניות אריס. בעקבות חתימת העסקה, 7,000 מעובדי גוגל-מוטורולה מוביליטי יהפכו לעובדי אריס, שתירוש גם מספר פטנטים של מוטורולה מוביליטי בתחום  - ואיתם סכסוך משפטי שמנהלת החברה מול יצרנית הממירים המקליטים TiVo.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x