$
אינטרנט

פייסבוק תשיק השבוע פורטל משחקים חדש

הרשת החברתית דיווחה כי הגיעה ל-250 מיליון גיימרים פעילים. החברה מתכננת לשקם את מעמד המשחקים באתר לאחר שנפגע בשל הפצות ספאם. הפורטל החדש ישתלב בעמודי הפרופיל של המשתמשים

הראל עילם 16:4727.03.13

פייסבוק תשיק השבוע פורטל מיוחד שמיועד למשחקים חברתיים. כך מסרה החברה אמש (ג') במהלך כנס מפתחי משחקים השנתי (GDC) בסן פרנסיסקו. מנהל המוצרים ג'ורג לי אמר כי החברה תמשיך "לשזור את המשחקים לתוך חווית השימוש בפייסבוק".

הפורטל יהיה חלק מהעיצוב החדש של הרשת החברתית לעמוד הטיימליין, ששם דגש על תחביבים ותחומי עניין כגון סרטים, תוכניות טלוויזיה, ספרים ועוד. כעת, החברה גם מתכוונת להוסיף דגש מיוחד על משחקים ולהקל על פיתוח משחקי פייסבוק שגם יוכלו לרוץ בנוחות על סמארטפונים.

 

אזור המשחקים בחנות פייסבוק אזור המשחקים בחנות פייסבוק

 

שון ריאן, ראש מחלקת המשחקים בפייסבוק, אמר כי החברה גם מעוניינת לעודד פיתוח של משחקים מתוחכמים ומורכבים לקהל הגיימרים ההארד-קור: "כאשר אתה מסתכל על השוק, ועל הפוטנציאל שעדיין יש בו, המקומות שעדיין לא הגענו אליהם זה בכלל השחקנים ההארד-קור".

 

המשחקים איבדו את מעמדם בפייסבוק

 

דובר החברה אמר: "אגף המשחקים יתן לשחקנים את ההזדמנות להציג את המשחקים האהובים שלהם, ויאפשר למפתחי משחקים להפיץ את המוצרים שלהם". לי מצידו הבהיר כי משחקים לא יהפכו להיות אחד מעמודי התווך של פייסבוק, אבל הם יהפכו לחשובים יותר עם הזמן. הוא הודה כי משחקים - שבעבר היו האפליקציות הנפוצות ברשת החברתית - איבדו ממעמדם בגלל הפצות ספאם ושהחברה מתכוונת לתקן זאת.

 

פייסבוק גם הודיעה כי היא הגיעה ל-250 מיליון שחקנים פעילים ברשת החברתית, ומתחברים למשחק חברתי לפחות פעם בחודש. זוהי צמיחה של 6% לעומת אוגוסט האחרון. החברה גם ציינה כי 55% מכל משחקי ה-iOS המובילים שיצאו בחודשים האחרונים כללו אינטגרציה עם פייסבוק ושהיא רשמה עליה של 75% בהיקף הפעילות בתחום המשחקים. בסך הכל, למעלה מ-100 מפתחי משחקים עצמאיים הצליחו לצבור יותר ממיליון דולר דרך פייסבוק - מספר שהחברה הבליטה מספר פעמים.


הנתונים נחשפו על רקע ניתוק היחסים ההדוקים בין פייסבוק ובין זינגה, יצרנית המשחקים המובילה ברשת החברתית. זינגה עובדת כעת על פיתוח פלטפורמת משחקים חברתית משלה, אשר לא תחייב כניסה דרך פייסבוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x